Licealiści z Ósemki w Opolu będą szkolić nastolatków jak zdrowo się odżywiać

Iwona Kłopocka
Od lewej: Igor, Łukasz, Kamil i Jan (na zdjęciu nie ma Roksany) chcą przekonać swych rówieśników do zdrowego stylu życia.
Od lewej: Igor, Łukasz, Kamil i Jan (na zdjęciu nie ma Roksany) chcą przekonać swych rówieśników do zdrowego stylu życia.
Pięcioro uczniów z opolskiego PLO VIII stworzyło projekt dotyczący wpływu nawyków żywieniowych na problemy nastolatków ze zdrowiem. Chcą zorganizować warsztaty dla 1000 rówieśników z opolskich szkół.

- Zła dieta, stres, brak akceptacji swojego wyglądu często powodują u młodzieży poważne problemy ze zdrowiem, np. anoreksję czy bulimię. Dlatego stworzyliśmy nasz projekt. Ma on uświadomić młodym ludziom, jaki wpływ na ich zdrowie ma niewłaściwe odżywianie - mówi Jan Bułgajewski z klasy 1 B opolskiej Ósemki.

- Uczymy się w klasie biologiczno-chemicznej, która ma w programie także zajęcia z dietetyki. Chcemy wykorzystać tę wiedzę i podzielić się nią z naszymi rówieśnikami z innych szkół średnich Opola - dodaje Łukasz Dec. - Wiemy, że problem chorób o podłożu psychologiczno-żywieniowym jest poważny. Potwierdzają to wyniki ankiety przeprowadzonej w naszej szkole - mówi Igor Maciąg.

Warsztaty dla młodzieży uczniowie przygotują pod kierunkiem specjalistów ze szkoły medycznej w Opolu.

- Wierzymy, że nastolatkom z tą wiedzą łatwiej trafić do innych nastolatków - podkreślają Kamil Lachnik i Roksana Skoczek.

Projekt przewiduje także zajęcia z dietetykiem i trenerem personalnym.

Projekt został przygotowany w ramach programu Zwolnieni z Teorii. Uczestnicy programu opracowują i realizują własne projekty społeczne. Uczą się w ten sposób pracy w zespole, zarządzania i skutecznego działania. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe.

Najlepsze w Polsce projekty zostają przedstawione kapitule, w której skład wchodzą m.in. osobistości polskiego świata biznesu. Wybiera ona zdobywców „Złotych Wilków”.

Licealiści z Ósemki poszukują sponsora, który sfinansowałby im druk ulotek i plakatów o wartości 2 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska