Lider stracił punkt na własne życzenie

W bloku Monika Głodzinska i Patrycja Rygalik.
W bloku Monika Głodzinska i Patrycja Rygalik. Oliwer Kubus
Siatkarki ECO AZS Uni Opole dopiero po tie breaku pokonały siódmą w tabeli Zorzę Wodzisław.

Zdecydowała o tym nierówna gra opolanek w pierwszym i trzecim secie. To wykorzystały siatkarki z Wodzisławia, które potrafiły zbudować przewagę, ale także ją zniwelować i na swoją stronę rozstrzygały decydujące piłki w grze na przewagi.
W pierwszej odsłonie miejscowe prowadziły co prawda aż 14:8, ale od tego momentu zaczęły popełniać dużo własnych błędów.

Przewaga topniała aż na tablicy pojawił się wynik 23:23. Akademiczki miały jednak piłkę setową, ale górą był blok Zorzy, której zawodniczki zdobyły następnie dwa decydujące punkty. W trzecim secie z kolei trwała walka, a bliżej wygranej wydawały się liderki, które objęły prowadzenie 20:17. Znów je straciły i znów było 23:23. Tym razem dwie piłki setowe rywalki obroniły, a po dwóch kontrach znów triumfowały na przewagi.

W pozostałych partiach miejscowe dużo lepiej prezentowały się we wszystkich elementach, zmuszały przyjezdne do błędów i je wykorzystywały. Mały kryzys był w drugim przy stanie 18:12. Zorza doszła bowiem na punkt, ale sytuację uratowały asy Rygalik i Kazanieckiej. Partia numer cztery się odbyła. Zaczęła od 10:2, a skończyła 25:10.

W tie breaku opolanki znów zaczęły mocno i dokładnie. Objęły prowadzenie 9:3 i nic już nie mogło ich pozbawić wygranej.

ECO UNI Opole - Zorza Wodzisław Śląski 3:2 (-25, 20, -25, 10, 8)

ECO: Maria Woźniczka, Pfeifer, Rygalik, Głodzińska, Magdalena Woźniczka, Moczko, Kuziak (libero) - Pacholak (libero), Czapla, Cygan, Kazaniecka. Trener Patryk Fogel.