Piotr Rzepecki
FRANCK FIFE/AFP/East News
Liga francuska. W meczu na szczycie francuskiej ekstraklasy między PSG a Lens błysnął Przemysław Frankowski. Skrzydłowy gości strzelił honorową bramkę z rzutu karnego. Jego drużyna przegrała w Paryżu 1:3, ale wciąż jest wiceliderem tabeli.

Liga francuska. Przemysław Francuski strzelił gwiazdom z PSG

To spotkanie zapowiadano jako wielki hit i starcie dwóch najlepszych drużyn we Francji. Przed meczem PSG liderowało w tabeli, a Lens było drugie i ewentualna wygrana piłkarzy Lens w stolicy zbliżyłaby ich do PSG na trzy punkty.

Te plany jednak szybko zweryfikowało boisko. Już w 19. minucie wyleciał pomocnik Lens, reprezentant Ghany Salis Abdul Samed. Goście mocno obniżyli swoje loty.

Do przerwy piłkarze PSG strzelili aż trzy gole - trafili Kylian Mbappe, Vitinha i Lionel Messi, co absolutnie zabiło rywalizację i właściwie pozbawiło szans drużynę Frankowskiego.

Skrzydłowy jednak zapisał się w protokole meczowym wykorzystując pewnie rzut karny. Po godzinie gry we własnym polu karnym zagrał ręką Fabian Ruiz i do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł właśnie 28-latek.

Do końca Lens szukało swojej szansy na drugiego gola, ale gospodarze zachowali koncentrację. Frankowski zagrał 90 minut. Pozostała dwójka Polaków z Lens nie wystąpiła - Łukasz Poręba oglądał mecz z ławki, a Adam Buksa wciąż jest kontuzjowany.

Frankowski w tym sezonie ma 3 gole i 2 ostatnie podania. Co ciekawe, trafił z PSG w meczu domowym, na początku roku. Wówczas jego drużyna wygrała 3:1, a "Franek" otworzył wynik.

PSG - Lens 3:1 (3:0)
Bramki: Mbappe 31, Vitinha 37', Messi 40' - Frankowski 60'.