Liga Mistrzów. Efektowne zwycięstwo polskiego klubu na inaugurację!

Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot: Tomasz Czachorowski/polska press
Od łatwego zwycięstwa KS Dekorglass Działdowo rozpoczął rywalizację w Lidze Mistrzów tenisistów stołowych. Polski zespół pokonał 3:0 portugalski Sporting Lizbona, a w całym meczu przeciwnicy byli w stanie wygrać tylko jednego seta.

KS Dekorglass to brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Polski i zdobywca tytułu z 2021 roku. W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów trafił do grupy C., w który znaleźli się także niemiecki zespół TTC Neu Ulm, a także Sporting. Właśnie Portugalczycy byli rywalem naszego zespołu na inaugurację zmagań.

Niekorzystny bilans Jakuba Dyjasa

- Znamy swoją wartość, ale zawodnicy Sportingu też grają na wysokim poziomie, dlatego nastawiamy się na trudny mecz - mówił przed spotkaniem z lizbończykami Jakub Dyjas, zawodnik Dekorglassu dodając, że z jednym z rywali, Diogo Carvalho, ma ujemny bilans bezpośrednich spotkań, z kolei z innym członkiem kadry Sportingu, Diogo Chenem, zdarzyło mu się zarówno wygrywać jak i przegrywać.

Zanim Dyjas pojawił się przy stole, działdowianie prowadzili już 1:0. Duńczyk Jonathan Groth gładko ograł Chena, tracąc w trzech setach zaledwie dwanaście punktów. Równie pewnie poradził sobie jeden z naszych najlepszych tenisistów stołowych, który musiał się mierzyć z niewygodnym Carvalho - rywalowi udało się łącznie ugrać siedemnaście oczek. Spotkanie zakończył Japończyk Kaii Konishi, który co prawda swój mecz rozpoczął od porażki 8:11, potem jednak wrzucił wyższy bieg i kolejne trzy partie zapisał na swoje konto.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów Dekorglass rozegra 13 listopada, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z niemieckim TTC Neu Ulm.