Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Jest szóste Final4! Co za mecz Barlinek Industrii Kielce!

Paweł Kotwica
Barlinek Industria Kielce po świetnym meczu wygrała z Telekomem Veszprem 31:27 i awansowała do Final Four Ligi Mistrzów. Na zdjęciu rzuca Arkadiusz Moryto. Piotr Polak/PAP
W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Barlinek Industria Kielce wygrała z węgierskim Telekomem Veszprem 31:27. W pierwszym meczu był remis 29:29, dlatego w turnieju Final Four, który odbędzie się w dniach 17-18 czerwca w niemieckiej Kolonii, zagra drużyna z z Kielc. To będzie jej szósty udział w tej imprezie.

Piłkarze ręczni Barlinek Industrii Kielce pokonali Telekom Veszprem 31:27 i awansowali do Final Four Ligi Mistrzów

Barlinek Industria Kielce - Telekom Veszprem 31:27 (18:12)
Barlinek Industria Kielce: Wolff (1-20, 31-42 min, 3/14, 21%), Kornecki (20-30, 42-57 min, 4/17 = 24%), Błażejewski (57-60 min, 0/2 = 0%) – Nahi 3, Sanchez-Migallon 2, Wiaderny – T. Gębala 2, Sićko 6, Olejniczak – Karacić 2, D. Dujszebajew 3 – A. Dujszebajew 6 – Moryto 3 (1), Kounkoud – Karaliok, Tournat 4. Trener: Talant Dujszebajew.
Telekom: Corrales (1-26, 41-60 min, 10/36 = 28%), Cupara (26-30 min, 1/5 = 20%) - Strlek 3, Elisson – Lauge Schmidt 3 – Elderaa, Mahe 5 – Remili 7, Z. Ilić – Marguc 4 (3) – Pechmalbec 2, Nilsson 3 (2), Sipos. Trener: Momir Ilić.

Karne. Barlinek Industria Kielce: 1/1. Telekom: 5/6 (Nilsson trafił).

Kary. Barlinek Industria Kielce: 8 minut (Gębala, Nahi, Tournat, Karaliok po 2). Telekom: 12 minut (Sipos czerwona kartka 57 min, Pechmalbec, Sipos po 4, Strlek 2).

Sędziowali: Bojan Lah, David Sok (Słowenia).

Widzów: 4200.

Przebieg: 0:1, 3:1 3:2, 6:2 (‘12), 6:3, 7:3, 7:4, 8:4, 8:5, 9:5, 9:7 (‘20), 10:7, 10:8, 11:8, 1:9, 13:9, 13:10, 15:10 (’27), 15:11, 16:11, 16:12, 18:12 – 18:14, 20:14, 20:15, 21:15, 21:16, 22:16, 22:17, 23:17, 23:18, 24:18, 24:19, 27:19 (‘48), 27:20, 28:20, 28:22, 29:22, 29:23, 30:23, 31:23 (‘55), 31:27.

Po znakomitej grze Barlinek Industria Kielce pokonała Telekom Veszprem i po raz szósty awansowała do turnieju Final Four Ligi Mistrzów.

W porównaniu do pierwszego meczu, w składzie Telekomu zabrakło jednego z podstawowych obrońców Patrika Ligetvariego, w kieleckim zestawieniu Szymon Wiaderny zastąpił Cezarego Surgiela.

Od początku kielczanie zaproponowali rywalom takie warunki w defensywie, że pierwszego gola z gry Telekom zdobył dopiero w 14 minucie (!), wcześniej trafiał tylko z karnych. Odcięty był obrotowy wicemistrzów Węgier, Michał Olejniczak nieustannie „bombardował” Rasmusa Lauge Schmida, szybko zszedł z boiska skuteczny tydzień temu Yehia Elderaa. Bardzo dobrze wyglądał też atak mistrzów Polski, w świetnej dyspozycji rzutowej byli nasi rozgrywający. W efekcie w 12 minucie Żółto-Biało-Niebiescy prowadzili 6:2 i potem jeszcze kilka razy osiągali czterobramkową rożnicę. Potem na moment ofensywa gospodarzy się zacięła i zaczął trafiać były zawodnik kieleckiego klubu, Nedim Remili, ale nie trwało to długo. Znów zaskoczyła defensywa, nasi zawodnicy kilka razy trafili zza linii przerywanej i do przerwy było dość pokaźne, sześciobramkowe prowadzenie drugiej drużyny poprzedniej Ligi Mistrzów.

W drugiej połowie drużyna z Veszprem zmieniła system gry w obronie na 5-1 i nasi zawodnicy na chwilę się pogubili, zepsuli kilka akcji, ale przestój trwał bardzo krótko. Ciągle niesamowicie grała obrona, nie dała przeciwnikom odetchnąć ani na moment, atakujący Telekomu ciągle odbijali się od Tomasza Gębali i Artioma Karalioka. Cały czas prowadzenie utrzymywało się na bezpiecznym poziomie, nasi zawodnicy pozwolili sobie nawet na kilka bardzo widowiskowych akcji. Telekom odrobił nieco straty dopiero w ostatnich minutach.

Po meczu kibice, którzy stworzyli w Hali Legionów fantastyczną atmosferę wraz z drużyną długo świętowali awans.

Oprócz kielczan, do Final Four awansowały hiszpańska Barca, niemieckie SC Magdeburg i francuskie Paris Saint-Germain Handball.

W niedzielę o godzinie 17 w Hali Legionów kolejne wielkie emocje – mecz o mistrzostwo Polski z Orlen Wisłą Płock.
WYNIKI MECZÓW 1/4

• SC Magdeburg - Orlen Wisła Płock 30:28 (13:13), pierwszy mecz 22:22, awans Magdeburga.
  • Paris Saint-Germain HB - THW Kiel 32:29 (17:15), pierwszy mecz 31:27, awans PSG.
  • Barlinek Industria Kielce - Telekom Veszprem 31:27 (18:12), pierwszy mecz 29:29, awans Barlinek Industrii Kielce.
  • Barca - GOG Gudme 36:31 (20:13), pierwszy mecz 37:30, awans Barcy.