Łukasz Konstanty
Orlen Wisła Płock zremisował pierwszy mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Fot. PAP/Panoramic
W środę, 10 maja, Orlen Wisła Płock rozpoczął dwumecz, którego stawką jest awans do półfinału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Rywalem wicemistrza Polski jest SC Magdeburg, który fazę grupową zakończył na drugiej pozycji, dzięki czemu uzyskał awans bezpośrednio do ćwierćfinału. Zobacz zapis relacji na żywo ze spotkania w Płocku.

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Orlen Wisła Płock - SC Magdeburg 22:22

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy najważniejszych klubowych rozgrywek piłki ręcznej.
20:2410.05.2023

Tylko słupek! Koniec meczu - 22:22! Za tydzień mecz rewanżowy

20:2210.05.2023

Siedem sekund do końca. Ostatni rzut oddadzą płocczanie. Czy uda się wygrać?

20:1810.05.2023

Magdeburg zgubił piłkę, Orlen Wisła na raty doprowadza do wyrównania - 22:22. Minuta do końca.

20:1610.05.2023

Dwie minuty do końca - 21:22! Co tu się dzieje!

20:1310.05.2023

Pięć minut do końca meczu. Trudna sytuacja - 18:22

20:1010.05.2023

Nie da się odrobić strat, jeśli marnuje się doskonałe okazje do zdobycia bramki. Wciąż 18:20.

20:0810.05.2023

18:20. Szansa na zmniejszenie straty. Atakują płocczanie.

20:0410.05.2023

Nieco ponad dziesięć minut do zakończenia meczu - 17:19.

20:0110.05.2023

Wicemistrz Polski znakomicie wykorzystał dwuminutowe osłabienie rywala - 16:18!

19:5810.05.2023

Duński bramkarz Magdeburga nie pozwala na zbyt wiele płocczanom - 13:18.

19:4410.05.2023

Źle rozpoczęła się druga połowa dla polskiego klubu. Znów kłopoty ze skutecznością - 9:14.

19:4110.05.2023

Dwuminutowa kara dla Magdeburga. Pierwsza w meczu.

19:1610.05.2023

8:9! Niespełna pięć minut do końca pierwszej części gry!

19:1210.05.2023

Bramka Mihicia na 6:9.

19:0910.05.2023

Płocczanie w ataku grają w przewadze (dodatkowy zawodnik zamiast bramkarza), znów jednak pojawił się problem ze zdobywaniem bramek - 5:9.

19:0710.05.2023

Trzy bramki z rzędu płocczan. Już tylko 5:7!

19:0410.05.2023

Wreszcie przełamanie niemocy ofensywnej. Mindegia i 3:7.

19:0210.05.2023

2:6 po trzynastu minutach. Kontuzji nabawił się jeden z zawodników Magdeburga

18:5510.05.2023

Trafiają tylko rywale - 2:5

18:5210.05.2023

Dwukrotnie Krajewski mógł dać Orlenowi Wiśle prowadzenie, dwa razy zmarnował jednak stuprocentowe okazje - 2:3

18:5010.05.2023

Bramka za bramkę - 2:2 po trafieniach Daszka i Lucina

18:4710.05.2023

Jest pierwsza bramka - niestety, zdobywają ją goście z Magdeburga.

18:4610.05.2023

Rozpoczęli. Pierwszą akcję konstruują płocczanie.

18:4110.05.2023

Faworytem dwumeczu są goście z Magdeburga, szczypiorniści Orlenu Wisły spróbują jednak sprawić niespodziankę w dwumeczu.