Jacek Kmiecik
Magda Linette przegrała w ćwierćfinale WTA 250 w Meridzie, ale przed występem w Austin w Teksasie zachowa 21. miejsce w rankingu WTA EPA/PAP
Rozstawiona z numerem 1 Magda Linette na ćwierćfinale skończyła udział w turnieju Merida Open Acron WTA 250 w Meksyku. 21. rakieta na świecie wyraźnie przegrała z kwalifikantką, zajmującą 140. miejsce w rankingu WTA, Szwedką Rebeccą Peterson 2:6, 4:6.

Czwarta porażka Linette w obecnym sezonie

Półfinalistka tegorocznego Australian Open przegrała czwarty mecz w tym sezonie. Wcześniej uległa Amerykance Madison Keys, Belgijce Alison Van Uytvanck i Białorusince Arynie Sabalence. Peterson, mimo dalekiego miejsca w rankingu, to niewygodna dla Linette rywalka. Magda w trzech poprzednich pojedynkach, dwukrotnie musiała uznać wyższość Szwedki w 2019 roku, ale ich ostatni pojedynek w Indian Wells w 2021 zakończył się zwycięstwem Polki 3:6, 6:3, 6:2.

Linette już w drugim gemie pierwszego seta podjęła ciężką próbę zdobycia break pointa, lecz mimo aż ośmiu break pointów nie zdołała odebrać serwisu Peterson. Był to kluczowy moment tej partii, bowiem w kolejnych gemach Peterson dyktowała warunki i dwukrotnie przełamała Magę, dzięki czemu po 48 minutach zakończyła set wynikiem 6:2.

Magdzie nie starczyło sił na odrobienie strat

Druga odsłona prowadzona była pod dyktando Rebekki. Już w trzecim gemie odebrała Polce serwis i zaczęła budować przewagę. Peterson była lepsza praktycznie w każdym elemencie gry, a jej atutem był serwis, zapewniający jej bezpośrednie punkty lub skutecznie utrudniający poczynania Linette. Przy wyniku 1:5 Polce udało się obronić piłkę meczową, a w kolejnych dwóch gemach przełamała Szwedkę i wygrała swoje podanie doprowadzając do stanu 4:5.

W dziesiątym gemie Magda popełniła najpierw trzy niewymuszone błędy (w całym meczu miała ich aż 38!), co zadecydowało o ostatecznym zwycięstwie Peterson. Rebecca zakończyła trwający godzinę i 48 minut pojedynek efektownym „winnerem” i w półfinale turnieju zmierzy się z Amerykanką Caty McNally.

Linette utrzyma 21. miejsce w rankingu WTA. W przyszłym tygodniu wystąpi również jako „jedynka” w WTA 250 ATX Open w Austin (Teksas, USA).