Mateusz Ptaszyński
Andrzej Szkocki/Polska Press
Już za kilkanaście minut Magda Linette zmierzy się w ćwierćfinale WTA w Seulu na twardej nawierzchni. W 1/4 turnieju jej rywalką będzie Brytyjka Emma Raducanu.

Polka w poprzednich fazach pokonała Holenderkę Arianne Hartano (6:2, 7:5) oraz Francuzkę Krisitne Mladenovic (4:6, 7:6, 6:2). Jej rywalka, w poprzedzających meczach, nie straciła ani jednego seta, wygrywając spotkania pewnie. W poprzednim meczu zdobyła aż 9 asów serwisowych. Na swojej drodze Emma Raducanu pokonała Japonkę Moyuke Uchijime i półfinalistkę US Open 2009 Yanine Wickmayer. Brytyjka jest zwyciężczynią zeszłorocznego US Open jako kwalifikantka. Bukmacherzy, mimo wyższej pozycji w rankingu WTA Magdy Linette, stawiają jej rywalkę w roli zwyciężczyni, średnio kurs wynosi 2.17 – 1.73.

Planowo mecz ma się rozpocząć o godzinie 10:20 czasu polskiego na korcie centralnym.