Lista opolskich miast i wsi, gdzie w tym tygodniu nie będzie zasilania. Wśród nich Opole, Kędzierzyn-Koźle, Paczków i inne miejscowości

KT
W naszym artykule znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące wszystkich planowanych przerw w dostawie energii elektrycznej.
W naszym artykule znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące wszystkich planowanych przerw w dostawie energii elektrycznej.
Mieszkańcy kilkudziesięciu opolskich miast i wsi muszą się liczyć z przerwami w dostawach energii elektrycznej. To nie będzie łatwy tydzień dla tysięcy mieszkańców. Mamy szczegółową listę z adresami.

Na początek ważna informacja - Opolszczyźnie nie grozi blackout, czyli masowe wyłączenia prądu dla całych miast. Niemniej w najbliższym tygodniu (12-16 grudnia) w naszym regionie przeprowadzanych będzie sporo prac związanych z modernizacją i naprawą infrastruktury przesyłowej.

A to oznacza, że planowane są czasowe wyłączenia prądu. Na liście miast, gdzie prowadzone są takie prace są m.in. Opole i Kędzierzyn-Koźle. Ponadto przerwy w zasilaniu wystąpią także w kilkudziesięciu wsiach. Mamy szczegółowe adresy i daty, które znajdziecie w naszej galerii.

Brak prądu - co robić, kiedy nie ma prądu?

  • jeśli nie ma prądu w mieszkaniu to warto sprawdzić korki. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie, czy jest prąd na klatce i ulicy,
  • jeśli nie ma prądu na klatce schodowej to trzeba się skontaktować z właścicielem lub administratorem budynku,
  • jeśli nie ma prądu w sąsiednich domach i mieszkaniach to trzeba skontaktować się ze swoim dostawcą energii elektrycznej.

Problemem jest fakt, że w grudniu późno robi się ciemno i wcześnie zapada zmrok. Dlatego warto na okoliczność braku prądu przygotować sobie na wszelki wypadek świece i latarki zasilane bateriami, ponieważ przerwa w dostawie prądu może pozbawić nas możliwości zwykłego funkcjonowania.

Po co dostawcy energii planują wyłączenia prądu?

Dostawcy energii czasami planują wyłączenia prądu z kilku powodów:

  • modernizacja sieci energetycznej,
  • konserwacja stacji transformatorowej,
  • przyłączenie nowej sieci energetycznej,
  • remonty.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska