Listy Kukiz'15 po korektach. Siedemnaście zmian na "jedynkach"!

Marcin Dobski AIPZaktualizowano 
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz Piotr Smolinski
Z zestawienia gdyńskiej listy wypadł Artur Dziambor, były poseł Ligi Polskich Rodzin Sylwester Chruszcz wskoczył na "jedynkę" w Szczecinie. Siedemnaście zmian "jedynek" - to efekty korekt jakie zaszły na listach wyborczych ruchu Kukiz'15.

W środę w Katowicach odbyła się konferencja prasowa ruchu, podczas której Kukiz zapowiadał, że wkrótce nowy kształt list zostanie podany do wiadomości opinii publicznej. Agencja Informacyjna Polska Press (AIP) dotarła do list, które przeszły korekty po głosach oburzenia. Muzyk podczas spotkania z dziennikarzami nie mówił o konkretach, ale zapowiedział zmiany.
Artur Dziambor z Kongresu Nowej Prawicy zupełnie wypadł z listy, a pierwotnie dostał jedynkę w Gdyni. Nie ma na liście również Jacka Wilka z KNP, który według zapowiedzi miał dostać dalszy numer na stołecznej liście. Na podwarszawskiej liście (Warszawa II) jest za to Czesław Przystawa, syn nieżyjącego profesora Jerzego Przystawy, który propagował przez wiele lat ideę jednomandatowych okręgów wyborczych.

Z informacji AIP wynika, że Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego, który wczoraj zrezygnował ze startu z list Kukiza, podjął taką decyzję, bo miał zamiast numeru pierwszego, dostać drugi na liście w rodzinnej Zielonej Górze. Zastąpił go Jarosław Porwich z gorzowskiej Solidarności. Swoją "jedynkę" utrzymał lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki, który widnieje na legnickiej liście.

Pierwszą pozycję w Szczecinie dostał były członek LPR Sylwester Chruszcz, który pierwotnie był trzeci. Pierwsze miejsca utrzymali Liroy, czyli Piotr Marzec (Kielce), bliski współpracownik Kukiza - Janusz Sanocki (Opole), założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej Kornel Solidarności (Wrocław), właściciel browaru Ciechan Marek Jakubiak (Płock). Zamiast jedynki, ostatnie miejsce na liście w Gdańsku dostał Krzysztof Załuski, o czym mogły zdecydować kiepskie relacje z koordynatorem komitetów referendalnych Sanockim. Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje, że ostatnie miejsce na jednej z list dostanie były kandydat na prezydenta Paweł Tanajno, który wystartuje z Gdyni.

Jedynkę w Katowicach utrzymał dawny działacz Solidarności Grzegorz Długi, natomiast na razie nie jest znany numer jeden w Olsztynie - najpierw był to Artur Regiec.

Oto zestawienie "jedynek" po korektach (pogrubione zmiany):
Szczecin: Sylwester Chruszcz
Koszalin: Stefan Romecki
Poznań: Michał Pilc
Piła: Błażej Parda

Konin: Bartosz Jóźwiak
Kalisz: Jerzy Kozłowski
Elbląg: Andrzej Kobylarz
Kielce: Piotr Marzec (muzyk znany jako Liroy)
Sosnowiec: Barbara Chrobak
Katowice: Grzegorz Długi
Rybnik: Krzysztof Sitarski
Gliwice: Paweł Kobyliński
Częstochowa: Tomasz Jaskóła
Bielsko-Biała: Jerzy Jachnik
Gdynia: Małgorzata Zwiercan
Gdańsk: Magdalena Błeńska

Białystok: Adam Andruszkiewicz
Rzeszów: Maciej Masłowski
Krosno: Wojciech Bakun
Opole: Janusz Sanocki
Warszawa II: Stanisław Tyszka
Warszawa: Paweł Kukiz, Anna Niedziałkowska, Grzegorz Zatorski
Siedlce: Anna Siarkowska
Radom: Robert Mordak
Płock: Marek Jakubiak
Tarnów: Norbert Kaczmarczyk
Nowy Sącz: Elżbieta Bobrowska
Kraków: Agnieszka Ścigaj
Chrzanów: Józef Brynkus
Sieradz: Paweł Zyzak
Piotrków Trybunalski: Rafał Wójcikowski
Łódź: Piotr Apel
Zielona Góra: Jarosław Porwich
Chełm: Jarosław Sachajko

Lublin: Jakub Kulesza
Toruń: Paweł Szramka
Bydgoszcz: Paweł Skutecki
Wrocław: Kornel Morawiecki
Wałbrzych: Ireneusz Zyska
Legnica: Robert Winnicki

dziennikzachodni.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Listy Kukiz'15 po korektach. Siedemnaście zmian na "jedynkach"! - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

:P

"z koordynatorem komitetów referendalnych Sanockim" i "Pierwsze miejsca utrzymali...bliski współpracownik Kukiza - Janusz Sanocki Komuś tu rośnie nos.

To by było na tyle ;) dziękuję dobranoc

P
Poznaniak

to i tak dobrze ze nie jebało śledziem jak w gdańsku

l
lolek

Nie mogę uwierzyć co ten Kukiz wyczynia!!! Przecież on chciał wolności obywateli, a wychodzi że jest on lewicowy i socjalistyczny!!!! juz na niego nie zagłosuje!

K
KUKIZ'15

Aleś się namęczył i po co ?

n
neron13

Obśmiałem się jak norka...

B
BiBa

JOW w uwarunkowaniach polskich jest de facto absurdem. Ale zarazem też wyśmienitym interesem dla oligarchów! Nadto, każdy ruch społeczny szybko przekształca się w partię. I obojętnym jest, o jakiej on jest nazwie i celach, i kto go tworzy i konsoliduje. Historia - np. ruchów ludowo bolszewickich w RFSRR i ZSRR, na Cuba, w Ameryce Płd - wyraziście, rzeczowo, i dowodowo wskazuje:

•masy ludu, więc jako ci nowi rządzący komisarze, stają się w krótkim czasie reżimem, a nie demokracją
•natomiast szeroki i aktywny lud, i jako ten kontrolujący proces demokracji i samych rządzących, proces demokracji niezmiernie wzmacnia

Natomiast do stanowienia polskiej demokracji, tudzież i lepszej jej kontroli, wystarczy choćby poniższe rozwiązanie. I owszem, już istniejące, ale tutaj jednak z diametralną zmianą:

•obywatel powinien na wybory powszechne zacząć chodzić, i w frekwencji nie mniejszej jak 75%!
•powinien na swoich przedstawicieli wybierać ludzi odpowiednich. A nie odwrotnie, i nie wg. list TVN & GW
•należałoby zakazać, ustawowo, tworzenia w Sejmie i Senacie wszelkich koalicji, vide (1)
•o wprowadzaniu ustaw, tj. po ewentualnym zakazaniu koalicyj, stanowi quorum i np. 52 proc. stanu posłów
•system przebiegu głosowania, jak obecnie: jeden poseł, jeden głos! Jednakże, tym razem głos posła jest już nie wg. życzenia poszczególnej partii. Natomiast li tylko jest tym stricto indywidualnym. Więc wolnym od wszelkiej partyjnej dyscypliny głosowań
•przebieg głosowania ustaw natychmiast wydrukowany, np. na jakimś portalu społecznościowym. Taka praktyka zaraz wskaże wyborcom, czy dany poseł wykonuje życzenia swoich wyborców, czy je po prostu tylko lekceważy
•kraj nie ma z nikim stanu wojny. Nie ma też w kraju wojen światopoglądowych i religijnych, etc. Więc i immunitety posłów są raczej tymi niezasadnymi. Taki ewentualny brak immunitetów natychmiast spowoduje samodyscyplinę posłów. A organom prawa ułatwi drogę ścigania posłów, więc tych naruszających prawo
•jeden milion głosów, a zebranych od obywateli z podpisem, staje się przyczynkiem do wprowadzenia pod obrady Sejmu zgłoszonego przez nich problemu

I podsumuwując:

•JOW to kolejna partia
•JOW nie wniosą nic więcej demokracji
•JOW nie stworzą więcej miejsc pracy
•JOW nie jest dla standardowego Kowalskiego, bo kolejną furtką dla nowej oligarchii polityków
•JOW nie przyczyni się do majętności tych wszystkich, będących poza ugrupowaniami JOW
•JOW nie będzie, raptem i ustawicznie, taki cacy i tylko cacy, vide (2)
•W razie ważności JOW, co z tym JOW dalej ma być ... On sobie zawiśnie w jakiejś kosmicznej próżni?

Summa sumarum, wnioskuję: JOW przypnie się do jakiejś partii. Notabene, PO od 8-miu lat ma we wszystkim jakieś swoje kosmiczne wizje i odrębne od ogółu prawdy. Natomiast buzię na temat JOW ma już na dużą kłódkę! Więc o cóż właściwie w tym JOW chodzi i ma się rozchodzić? Czyż czasami nie o kolejną frakcję PO? A jaka to różnica: 460-ciu posłów z poszczególnych partyj, a 460-ciu posłów ochotników z organu JOW? I może jest komuś przykro, ale ja niestety, nie widzę, oprócz nowej nazwy organizacji, żadnej różnicy w tym co już istnieje. JOW jest też kolejnym stołkiem w polityce, i dla kolejnych amatorów. W republikach są partie, i one mają dalej pozostać. Jednakże, i prawda, w innej formie od obecnej!

(1) Wg. mojego rozumowania, koalicje nie są tym czytelnym i dobrym rozwiązaniem parlamentaryzmu. Koalicje dość często wprowadzają i naruszenia kanonów demokracji, i woli wyborców. I owszem, koalicje są także tworzone w innych republikach.

(2) Już bez JOW występuje konfliktowe sporządzanie list, i to zarówno u Mr Kukiza jak w PO. Gdzie istnieje jeden jazgot, gdzie tylko są same pomówienia i niesnaski. Czy oni wszyscy, więc ci do list przystępujący, walczą tam o coś więcej demokracji... Nie, oni walczą o samego siebie, a raczej, o nowe stołki!

G
Gdańszczanin

W całym Krakowie jest nieprzyjaźnie oraz śmierdząco. Przyjechałem tu na kilka dni i jestem mocno rozczarowany. Na Wawelu nie mogłem obejrzeć prywatnych apartamentów królewskich, bo rzekomo nie było miejsc (byłem przy kasie o 11.00). Zwiedzanie katedry na Wawelu odbyłem połowicznie, bo w niedzielę jest tylko w połowie otwarta dla turystów. Aby otrzymać słuchawki do zwiedzania katedry w systemie audio, człowiek chce brać w zastaw dokument tożsamości, nie zdając sobie sprawy z przekraczania prawa, ustawy o ochronie danych osobowych. Oczywiście nie dałem mu w zastaw swojego dowodu osobistego. Na rynku nie mogłem wejść do kościoła, bo jakiś ochroniarz kazał mi kupić bilet. Pierwszy raz w życiu spotkałem się z sytuacją, aby do kościoła sprzedawano bilety. Na rynku jakiś podstarzały wodzirej zmuszał ludzi do aplauzu po występach zespołów ludowych. Wymuszał brawa, mając ludzi za idiotów. Leszek Mazan siedział przy stole z książkami i tak wyglądał, jakby miał za chwilę stracić przytomność. Hordy zdziczałych dzieci uganiały się za gołębiami, próbując je chyba pozabijać, ku uciesze ich dzikich rodziców. Widziałem jak dwa z nich nie mogły odlecieć o własnych siłach po kopniakach małych dzikusów. Anglojęzyczna młodzież zachowywała się jak bydło puszczone do wodopoju, za nic mając elementarne zasady kindersztuby. W autobusach i tramwajach przemieszczały się tabuny brudasów, śmierdzących potem, moczem i zwykłym brudem. Ich wygląd był całkiem przyzwoity, ale mieszanki zapachowe jakie wytwarzali ścinały z nóg, zwłaszcza jak trzymali się rękami górnych uchwytów, odsłaniając pachy. 80 procent dziewcząt i młodych kobiet jest inwalidkami, nie potrafiącymi przejść kilkuset kroków bez telefonu w dłoni trzymanego na wysokości piersi. Nie wiem, czy kiedykolwiek ty jeszcze przyjadę. Straciłem 5 dni życia.

K
Kukiz oszukał Podkarpacie

Czy redakcja zdaje sobie sprawę, że Maciej Masłowski z Rzeszowa jest kuzynem Pawła Kukiza? Proponuje zająć się tematem!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3