Jacek Czaplewski
ŁKS Łódź awansował do Ekstraklasy! Remis w Gdyni ma smak zwycięstwa
ŁKS Łódź awansował do Ekstraklasy! Remis w Gdyni ma smak zwycięstwa Jakub Steinborn
ŁKS Łódź wywalczył bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Do elity wraca po trzech sezonach spędzonych w 1 lidze. Sukces przypieczętował na wyjeździe, remisując z Arką Gdynia 1:1.

ŁKS Łódź ponownie w Ekstraklasie. Czekał od 2020 roku

- Awans jest nasz! - krzyknęło kilkuset sympatyków ŁKS-u po wyrównującym trafieniu. Pieśń kontynuowali aż do ostatniego gwizdka. Radość była ogromna, bo to Arka grała lepiej. Przed przerwą objęła prowadzenie, po czym zmarnowała rzut karny. Huberta Adamczyka wyczuł 19-letni Aleksander Bobek.

ŁKS jednak zagrał do końca. W 84 minucie zwycięski remis przypieczętował Mateusz Kowalczyk. 19-letni pomocnik wyrównał i tym samym sprawił, że łódzki zespół awansował jako pierwszy na kolejkę przed zakończeniem sezonu. Arka do końca musi walczyć o szóste miejsce, które da baraże.

- Cieszymy się bardzo z tego awansu. Ja szczególnie, bo dokonuję tego po raz drugi w ŁKS. I to jest piękne! - podkreślił w rozmowie Polsatem Sport trener Kazimierz Moskal. Rozmowę przerwali jego podopieczni, oblewając szampanem.

Kto oprócz ŁKS wywalczy bezpośredni awans?

Po meczu piłkarze świętowali awans pod sektorem gości ze swoimi fanami. Wszyscy mieli na sobie okolicznościowe białe koszulki.

Awans ŁKS nie byłby możliwy bez trenera Kazimierza Moskala, dyrektora sportowego Janusza Dziedzica, prezesów Tomasza Salskiego i Jarosława Olszowego, wyrównanej kadry, w tym lidera środka pola, czyli Pirulo oraz kibiców dopingujących już ze wszystkich czterech trybun.

W walce o drugie miejsce gwarantujące bezpośredni awans pozostają przede wszystkim Ruch Chorzów i Wisła Kraków. Niebiescy mają dwa punkty więcej w perspektywie mecze z GKS Katowice (na wyjeździe) oraz GKS Tychy (gościnnie w Gliwicach). Białą Gwiazdę czekają spotkania z Zagłębiem Sosnowiec (u siebie) oraz Górnikiem Łęczna (na wyjeździe). Tyle samo punktów co Wisła posiadają też Bruk-Bet Termalica Nieciecza czy Puszcza Niepołomice.

Arka Gdynia - ŁKS Łódź (1:0)

Bramki: Stolc 13' - Kowalczyk 84'
Żółta kartka: Pirulo
Sędziował: Karol Arys (Szczecin)
Widzów: 7555 osób

Arka Gdynia: Kajzer - Marcjanik, Azacki, Stolc - Stępień, Milewski (89' Zieliński), Gol, Skóra (81' Żebrowski), Adamczyk (23' Haydary), Gojny - Czubak.

ŁKS Łódź: Bobek - Dankowski, Monsalve, Marciniak, Tutyskinas (79' Ibe-Torti) - Pirulo (89' Dąbrowski), Mokrzycki, Kowalczyk (89' Ochronczuk), Trąbka, Śliwa (61' Szeliga) - Janczukowicz (79' Jurić).

1. LIGA w GOL24

Liczna grupa kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego pojechała do Gdyni na mecz z tamtejszą Arką. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20:30. Już dziś ŁKS Łódź może sobie zapewnić awans do ekstraklasy, łodzianom wystarczy tylko jeden punkt. ZOBACZCIE KIBICÓW ŁKS JADĄCYCH NA MECZ DO GDYNI - kliknij dalej

Kibice ŁKS pojechali dopingować swoją ukochaną drużynę ZDJĘC...