ŁKS Łódź po raz drugi lepszy od Odry Brzeg

Roman Baran
Koszykarki z Łodzi okazały się lepszy od Brittany Denson (z piłką)
Koszykarki z Łodzi okazały się lepszy od Brittany Denson (z piłką) Roman Baran
Losy spotkania w Łodzi rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie, którą nasze koszykarki przegrały 12:31! Przed nią wygrywały 52:51.

ŁKS Łódź - Odra Brzeg 82:64 (20:14, 18:19, 13:19, 31:12)
ŁKS: Novikava 4, Perlińska 21 (3x3), Jankowska 22 (3x3), Makowska 11 (1x3), Oha 7, Grabowska 16 (1x3), Owczarek, Seals 1.
Odra: Małaszewska 1, Stewart 26 (3x3), Daniel 14 (4x3), Żyłczyńska 2, Denson 11, Sepulveda 8 (1x3), Buszta 2, Teklińska, Bolek.

Miejscowe objęły prowadzenie 3:0, a dzięki dobrej i twardej obronie po pierwszej kwarcie prowadziły 20:14. W kolejnej pierwsze minuty należały do Xeni Stewart i Justyny daniel. Po ich trafieniach było po 20, ale końcówka znów należała do łodzianek, które przed przerwą wypracowały pięć punktów przewagi.

Tę skromną stratę brzeżanki zniwelowały w kolejnej odsłonie, grając bardzo agresywnie. W efekcie Jazmine Sepulveda i Brittany Denson w 25. min miały już na koncie po cztery faule. Mimo to brzeżanki miały już trzy punkty przewagi, a po rzucie Stewart przed ostatnią kwartą wygrywały 52:51.

Decydująca kwarta zaczęła się od 10 punktów z rzędu łodzianek i mimo starań Odra nie potrafiła zniwelować strat. Rywalki świetnie trafiały rzuty osobiste i z dystansu, powiększając przewagę do 18. punktów.
- To był wyrównany mecz, długo graliśmy dobrze - oceniał trener Odry Jarosław Zyskowski. - Zdecydowała końcówka meczu, brakło nam skuteczności, zbyt często faulowaliśmy, a rywalki się nie myliły.