MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódzki hostel w potrzebie. Jest apel kierownictwa placówki do łodzian, by wsparli potrzebujące rodziny z dziećmi

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
DO hostelu wprowadzą się rodziny z dziećmi.
DO hostelu wprowadzą się rodziny z dziećmi. Grzegorz Gałasiński
Działający zaledwie od miesiąca hostel osłonowy "Nowy Początek" przy ul. Gałczyńskiego 7 w Łodzi skierował do łodzian apel z prośbą o pilną pomoc. Placówka spodziewa się na dniach nowych podopiecznych. Jednak brakuje w niej kilku dodatkowych akcesoriów.

Hostel, który jest pierwszą w Polsce placówką koedukacyjną niosącą pomoc również rodzinom z dziećmi, czeka na swoich nowych podopiecznych. Będą to właśnie rodziny, w których są małe dzieci. Aby zapewnić im jak najlepsze, zbliżone do domowych warunki, pracownikom brakuje odpowiednich akcesoriów. Stąd ich prośba do łodzian, by wsparli potrzebujących.

zpbacz galerię

Potrzebne są przede wszystkim:

  • łóżeczka z materacami
  • bujaczki
  • inne rzeczy dla dzieci
  • zabawki
  • ubranka

Potrzebne jest również to, co wydaje się nie być czymś niezbędnym do życia, ale w warunkach hostelowych pozwoli stworzyć namiastkę domowego ciepła. Dlatego każdy kto ma niepotrzebne kolorowe kocyki, zasłonki, lampki nocne, karuzelki, nawilżacze powietrza, przewijaki, krzesełka do karmienia i zechciałby się tymi przedmiotami podzielić, będzie mile widziany w progach hostelu.

Rzeczy można przywozić do Hostelu, ul. Gałczyńskiego 7, najlepiej w godzinach 8-19 od poniedziałku do piątku lub do Centrum Służby Rodzinie, ul. Broniewskiego 1A w godzinach 11-19 w tych samych dniach.

Hostel "Nowy Początek" działa od 1 kwietnia 2024 roku. Koedukacyjna placówka posiada 40 miejsc, w których mogą zamieszkać kobiety z dziećmi, rodziny, osoby samotne lub młodzi dorośli, którzy wyszli z pieczy zastępczej i potrzebują nauczyć się samodzielnego funkcjonowania. Osoby w kryzysie nie muszą się już martwić o swoich czworonożnych pupili. To pierwsza placówka w Łodzi, która przyjmie osoby potrzebujące wraz z ich podopiecznymi.

W hostelu można mieszkać od 3 miesięcy do pól roku, a w tym czasie pod okiem specjalistów (m.in. pedagog, psychiatra, radca prawny, doradca zawodowy, trener umiejętności społecznych, czy terapeuta uzależnień) będą mogli zerwać ze starym życiem i z nową energią wystartować od początku zostawiając za sobą nałogi, brak pracy, przemoc, czy inne problemy, które doprowadziły do kryzysu i zagrożenia bezdomnością.

Doba w takim hostelu kosztuje 10 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany