Lokalna Grupa Działania „Górna Prosna” przyciąga zapachem, czyli jak smacznie żyć i pysznie gotować – Smaki Górnej Prosny!

Materiał promocyjny Lokalna Grupa Działania „Górna Prosna”
Udostępnij:

Dzięki współfinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Opolskiego wydaliśmy bardzo smaczną publikację. Smaki Górnej Prosny to coś więcej niż zwykły „przepiśnik”. To publikacja z duszą, pisana wierszem, rysowana ołówkiem, angażująca wiele osób, twórców, a przede wszystkim nas – zwykłych mieszkańców terenu LGD: gospodynie, mamy, babcie, wnuczki, a zdarzało się, że i panowie. 60 stron naszych przepisów lokalnych, w tym wiele tradycyjnych i nawiązujących do dziedzictwa kulinarnego regionu województwa opolskiego. To jednak tylko namiastka tego, co u nas się jada. W każdej miejscowości unosi się zapach innej potrawy. Przenikające się kuchnie tworzą nasz jedyny, wyjątkowy górnoprośniański stół… Lokalne potrawy, nierzadko zapomniane, a zarazem zmieniane przez coraz młodszych kucharzy, stanowią cenne dziedzictwo naszego rejonu. Musimy i chcemy o nich pamiętać, a niniejsza publikacja jest właśnie świetną formą aby ocalić je od zapomnienia. Mamy nadzieję, że kolejne pokolenia będą przekazywać rodzinne smaki, aby zachować tradycje regionu. Nasze przepisy są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. To jak? Zasiądziesz z nami do naszego górnoprośniańskiego stołu? Serdecznie zapraszamy!

logo
„Zadanie pn. „Smaki Górnej Prosny” jest współfinansowane ze środków
Samorządu Województwa Opolskiego”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Lokalna Grupa Działania „Górna Prosna” przyciąga zapachem, czyli jak smacznie żyć i pysznie gotować – Smaki Górnej Prosny! - Nowa Trybuna Opolska

Więcej informacji na stronie głównej Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie