Lotos Gdynia zmiażdżył Odrę Brzeg

Roman BaranZaktualizowano
Justyna Daniel
Justyna Daniel Roman Baran
Koszykarki z Brzegu uniknęły straty 100 punktów i to jedyny ich sukces, bo porażka była nieunikniona.

Odra Brzeg - Lotos Gdynia 44:95 (7:26, 16:22, 4:29, 17:18)
Odra: Małaszewska 12, Kochubei 14, Żyłczyńska, Daniel, Buszta 3 - Bolek, Strąk, Kędra 4, Oses 4.
Lotos: Kaczmarska 18, Henry 13, Anderson 2, Jinks 5, Jalcova 6 - Ziętara 7, Bandyk 5, Marciniak 4, Plumbi 2, Knezević 13, Robert 20.

Po dwóch trafieniach za trzy punkty Kochubei na tablicy wyników było 7:7 i kibice mieli nadzieję, że nasz zespół stać na drugi cud. takim była bowiem wcześniejsza wygrana z ROW-em Rybnik, który wówczas był wiceliderem. Obecny z Gdyni od stanu 7:7 za sprawą Jinks, pudeł za trzy punkty Żyłczyńskiej i Buszty, niewykorzystanych osobistych brzeżanek doprowadził do wyniku 7:26. Dopiero na początku II kwarty niemoc rzutową przerwała Małaszewska (10:29), ale przewaga Lotosu wciąż rosła.

Pierwsze pięć minut trzeciej kwarty było popisem defensywy w wykonaniu gdynianek oraz Robert, która zbierała piłki w ataku i obronie oraz co chwila trafiała do kosza. Przyjezdne wygrały ten fragment 22:0, a dopiero po ośmiu minutach pierwsze punkty dla Odry zdobyła Małaszewska.

W czwartej kwarcie trwała zacięta walka. Lotosu o uzyskanie 100 punktów, a Odry, aby tego uniknąć. Skończyło się na wyniku 44:95. W naszym zespole nie zagrały oszczędzane Amerykanki.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u