Łucznictwo: Janusz Byra był drugi na Pucharze Polski seniorów

Janusz Byra z Obuwnika.
Zawodnik Obuwnika Prudnik na zawodach w Bytomiu pokonał w ćwierćfinale łuku klasycznego 110-108 aktualnego srebrnego medalistę Mistrzostw Świata Rafała Dobrowolskiego (Stella Kielce).

W półfinale okazał się z kolei lepszy (106-100) od Macieja Pakulaka (Mewa Kołobrzeg) i dopiero w finale nie sprostał Sebastianowi Bątorowi (Stalla), przegrywając 98-104. Byra zakwalifikował się do reprezentacji na czerwcowe zawody w Mediolanie.

Do Włoch jedzie także Milena Barakońska (Obuwnik), która wywalczyła trzecie miejsce w Pucharze Polski juniorów. W półfinale Barakońska nie sprostała (93-101) Annie Grzelak z Marymontu Warszawa, a w pojedynku o 3. miejsce wygrała 100-88 z Pauliną Tyszko (Marymont). Dobrze strzelały także pozostałe Opolanki. Aleksandra Wojnicka (Chrobry Głuchołazy) zajęła 5. miejsce, a Katarzyna Kielc (Obuwnik) była ósma. W stawce juniorów Oskar Nowak (Chrobry) był ósmy, a jego klubowy kolega Patryk Pach dziesiąty.

Sukcesem zawodniczek Obuwnika zakończyła się z kolei II runda ekstraklasy. Nasze młode zawodniczki zajęły trzecie miejsce za Kmitą Zabierzów i Łucznikiem Żywiec, z którymi przegrały.
Na zakończenie dobrego weekendu Dominika Byra w I Pucharze Europy juniorów w Legnicy uzyskała rekord życiowy w eliminacjach (1275 pkt.) i zajmowała 9 miejsce. W rundzie olimpijskiej w pojedynku z Brytyjką przegrała po drugim barażu i zajęła 20. lokatę. Dobra postawa D. Byry w drużynie stawia ją na faworyzowanej pozycji do wyjazdu na Mistrzostwa Świata w USA.