Łucznictwo. Karolina Farasiewicz i Kasper Helbin z rekordami

Archiwum klubowe
Karolina Farasiewicz
Karolina Farasiewicz Archiwum klubowe
Oboje uzyskali w Prudniku najwyższe wyniki w strzelaniach w konkurencji FITA tj. 70, 60, 50 i 30 metrów dla kobiet oraz 90, 70, 50 i 30 metrów dla mężczyzn. Farasiewicz uzyskała 1305 pkt i wygrała zawody rywalizując z juniorkami i seniorkami.

Dołączyła tym samym do elitarnego grona zawodniczek, które pokonały granicę 1300 pkt. a trzeba dodać, że jest jeszcze juniorką młodszą i już 12 października udaję się do Wuxi w Chinach na mistrzostwa świata juniorów młodszych.

W drugim dniu już w swojej kategorii uzyskała następny rekord klubu - 1317 pkt. i wygrała wszystkie pojedynki setowe zajmując 1. miejsce.

Kasper Helbin wynikiem 1293 również ustanowił rekord klubu a najważniejsze, że znakomicie strzelając w gronie seniorów zakwalifikował się jako najlepiej strzelający obecnie w Polsce junior na mistrzostwa świata juniorów do Chin.

W pojedynkach setowych zajął 4. miejsce pokonując jednak w 1/4 finału Rafała Dobrowolskiego (dziewiątego zawodnika igrzysk z Londynu).
Kolejny prawie 30-letni rekord na dystansie 90 metrów uzyskał Michał Kamiński strzelając 304 punkty oraz poprawił swoje rekordy życiowe w konkurencji FITA.

Farasiewicz i Helbin obecnie trenują na obozie kadry narodowej w Prudniku.Liczymy na ich udany start, a największe szanse wydaje się mieć w Chinach drużyna juniorek młodszych, z naszą łuczniczką w składzie.