Łucznictwo. Karolina Farasiewicz przegrała z medalistkami

Karolina Farasiewicz
Karolina Farasiewicz Klubowe
Zawodniczka Obuwnika Prudnik reprezentowała nasz kraj podczas Mistrzostw Europy juniorów, które odbyły się w Rumunii.

W Bukareszcie indywidualnie najlepiej w kwalifikacjach na odległości olimpijskiej 2x70 metrów strzelała z biało-czerwonych Sylwia Zyzańska (Łucznik Żywiec) - 645 pkt, co plasowało ją na drugiej pozycji. Anna Tobolewska (Zryw Dobrcz) była na miejscu dziesiątym z wynikiem 631 pkt, a Farasiewicz wystrzelała 19. wynik - 619 pkt. Sklasyfikowano 43 juniorki.

Lepiej od Opolanki w finałach spisały się jej reprezentacyjne koleżanki. Zyzańska, rezerwowa zawodniczka na zbliżające się igrzyska w Rio de Janeiro, zdobyła ostatecznie brązowy medal, pokonując 6-2 w małym finale Marie Horackową z Czech. Tobole#wska weszła z kolei do ćwierćfinału, w którym przegrała właśnie z Zyzańską zajmując ostatecznie 7 miejsce.

Tymczasem Farasiewicz rundę finałową rozpoczęła od drugiej rundy (w pierwszej miała wolny los), w której pokonała po dogrywce 10-9 mającą 14. wynik kwalifikacji Włoszkę Vanessę Landi. Następnie w 1/8 finału nie sprostała Adrianie Martin (2-6). Hiszpanka ostatecznie została wicemistrzynią Europy, a prudni#czanka została sklasyfikowana na miejscach 9-16.

Drużynowo polskie juniorki w kwalifikacjach uzyskały obiecujący drugi w stawce rezultat - 1895 punktów, gorszy o 22 „oczka” od triumfujących Francuzek. Polska drużyna została jednak „zatrzymana” w meczu ćwierćfinałowym. Sklasyfikowano jąna 5. pozycji po tym jak w ćwierćfinale przegrały po dogrywce 23-27 z Ukrainkami, które w kwalifikacjach były siódme, a ostatecznie wywalczyły brązowe krążki. W finale Rosjanki okazały się lepsze od „Trójkolorowych”.