Łucznictwo. Karolina Farasiewicz w każdym starcie na podium

Medalowa ekipa z Prudnika.
Medalowa ekipa z Prudnika. Klubowe
Ośmioosobowa reprezentacja juniorów i juniorek Obuwnika Prudnik startowała w Mistrzostwach Polski w łucznictwie.

Podczas najważniejszych zawodów w sezonie na arenie krajowej dla tej grupy wiekowej nasi zawodnicy wywalczyli aż siedem medali. Liderką okazała się najbardziej utytułowana, reprezentantka Polski - Karolina Farasiewicz, która na podium stanęła aż sześć razy. Na poszczególnych dystansach indywidualnie zdobyła: 70 m – brąz, 60 m - srebro, 50 m – złoto i 30 m – srebro.

W eliminacjach miała drugi wynik i dobrą dyspozycję potwierdziła w rundzie finałowej FITA, którą zaczęła od 1/16. W tej fazie pokonała 6:0 Izabelę Strzebońską, w kolejnej także 6:0 Maję Zdulską, a w ćwierćfinale 6:2 Kamilę Biczak. W efekcie zameldowała się w strefie medalowej wraz z trzema innymi reprezentantkami Polski. W walce o finał Farasiewicz przegrała jednak z Magdaleną Śmiałkowską 2-6 i w ten sposób wywalczyła brązowy krążek.

Jeszcze jeden krążek Farasiewicz dołożyła wspólnie z Dominiką Koszańską, Julią Apanowicz i Karoliną Pączek. Prudniczanki w półfinale nie sprostały koleżankom z Marymontu Warszawa i stanęły na trzecim stopniu podium. Podobnie jak drużyna naszych juniorów w składzie: Konrad Kłębek, Rafał Jaślar, Wojciech Kocik i Damian Suchiński. W walce o finał przegrali oni z późniejszymi mistrzami kraju ze Społem Łódź.

Farasiewicz z Kłębkiem wystąpili jeszcze w mikstach, ale odpadli w ćwierćfinale, zajmując miejsca 5-8. Ponadto w indywidualnej klasyfikacji końcowej nasi reprezentanci uplasowali się na następujących miejscach: 14. Koszańska, 22. Apanowicz, 32. Pączek, 14. Kłębek 19. Jaślar, 37., Suchiński i 46. W. Kocik.

Podopieczni trenera Kazimierza Kocika zajął wysokie 4. miejsce w klasyfikacji klubowej.