Łucznictwo. Świetna passa Mileny Barakońskiej

Klubowe
Milena Barakońska w Głuchołazach poradziła sobie z bolesnym urazem i konkurentkami. Klubowe
Zawodniczka Obuwnika Prudnik wygrała kolejną rundę Pucharu Polski.

Nasza juniorka wygrała na torach w Głuchołazach (strzelania odbywały się na dystansie olimpijskim - 70 metrów) swoją kategorię wiekową w czwartej odsłonie pucharowego cyklu.

Dla Barakońskiej to kolejny spory sukces, po tym jak sięgnęła po złoty medal w mikście w mistrzostwach Polski juniorów.

- Po pucharowych kwalifikacjach Milena zajmowała trzecie miejsce i to pomimo mocnego uderzenia cięciwy w przedramię, co było bardzo bolesne i obniżyło wynik o około 20 punktów - tłumaczył Kazimierz Kocik, klubowy trener Obuwnika i polskiej kadry juniorek.

W rywalizacji systemem pucharowym w fazie finałowej Barakońska miała trudną przeprawę. W 1/8 finału wygrała z Jagodą Wardak (Resovia Rzeszów) 6:4, w ćwierćfinale pokonała zawodniczkę Nowego Marymontu Warszawa Agnieszkę Kabzińską 6:4, natomiast w półfinale wygrała z Adrianną Trzebińską (Talent Wrocław) 6:2. W decydującym pojedynku także 6:2 pokonała Zuzannę Ćwiklińską (Hubal Białystok).

Długo kroku Barakońskiej dotrzymywała zawodniczka gospodarzy z Chrobrego - Aleksandra Wojnicka. Dopiero w półfinale nie sprostała Ćwiklińskiej, ulegając 2:6, a w meczu o 3. miejsce przegrała 4:6 z Trzebińską i w efekcie znalazła się tuż za podium.

Kolejna z naszych zawodniczek Katarzyna Kielec (Obuwnik), ósma po kwalifikacjach, uplasowała się na miejscach 9-16, a jej klubowa koleżanka Katarzyna Olinkiewicz na pozycjach 17-32.

Bardzo dobrze w kwalifikacjach zaprezentowali się zawodnicy z Prudnika. Maciej Siekierski w juniorach zajmował 4. lokatę a Michał Kamiński w seniorach - 6. miejsce.

- Niestety obaj szybko zakończyli strzelania w rundzie finałowej i zajęli odpowiednio dziewiąte i siedemnaste miejsce - mówił trener Kocik.

W juniorach spośród naszych zawodników najlepiej spisał się Oskar Nowak (Chrobry), który zajął 8. miejsce.