Łucznictwo. W MP dobrze wypadli juniorzy Obuwnika Prudnik

KluboweZaktualizowano
Brązowa drużyna juniorek Obuwnika Prudnik (od lewej): Katarzyna Kielec, Milena Barakońska i Dominika Byra oraz ich trener Kazimierz Kocik. klubowe
Prudnicki zespół w składzie Katarzyna Kielec, Milena Barakońska i Dominika Byra wywalczył brązowy medal w strzelaniu drużynowym Halowych Mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Węgierskiej Górce.

Zawodniczki te w poprzednim roku dwukrotnie były szóste w hali i na torach otwartych.

Podopieczne trenera Kazimierza Kocika, z których Barakońska i Kielec mają na koncie srebro w tej rywalizacji z 2009 roku oraz kilka innych zespołowych sukcesów, w pojedynku o brązowy medal pokonały zespół Jar Kielnarowa 214-210. Wcześniej w ćwierćfinale nasze dziewczęta wygrały z ekipą Mazowsza Teresin 214-200, a w półfinale przegrały nieznacznie z Nowym Marymontem Warszawa 214-215.

Indywidualnie Kielec była 11., a Barakońska - 15. Lepiej od nich wypadła zawodniczka Chrobrego Głuchołazy Aleksandra Wojnicka, zajmując 9. pozycję. Tyle że po kwalifikacjach, w których była druga, mogła liczyć na znacznie lepsze miejsce. Z kolei Michał Kamiński (Obuwnik) zajął w gronie młodzieżowców 8. miejsce, a junior Oskar Nowak (Chrobry) był 10. Ten ostatni z Wojnicką w rywalizacji mikstów wywalczyli 9. pozycję.
Z dobrej strony pokazała się kolejna nasza drużyna, tym razem juniorów Chrobrego Głuchołazy. Oskar Nowak, Michał Bytof, Rafał Komar i Mariusz Mańkiewicz dopiero po dogrywce ulegli rekordzistom Polski z Talentu Wrocław i zajęli 5. miejsce.

Łucznikom z Opolszczyzny nie udało się wywalczyć medalu w stawce seniorskiej.

W Dąbrowie Tarnowskiej broniący tytułu halowego mistrza Polski z poprzedniego roku Maciej Wiatr (Obuwnik) zajął ostatecznie miejsce tuż za podium. Zawodnik z Prudnika w kwalifikacjach uzyskał wynik pozwalający mu myśleć o medalu. Był bowiem siódmy z rezultatem gorszym o 10 pkt od ich zwycięzcy Rafała Dobrowolskiego (Stella Kielce).

W pojedynkach rundy eliminacyjnej Wiatr pokonał kolejno: Michała Gucza (Agros Zamość), Maurycego Świeczaka (Drukarz Warszawa) i drugiego w kwalifikacjach Piotra Piątka (Łucznik Żywiec). W walce o finał z udziałem łucznika z Prudnika i Piotra Nowaka do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był baraż, w którym lepszy okazał się zawodnik Karima Prząsław - zresztą późniejszy mistrz kraju. Z kolei w pojedynku o brązowy medal Wiatr nie sprostał Dobrowolskiemu.

Także czwartą lokatę zajął mikst Chrobrego Głuchołazy: Wojnicka i Nowak. Po dwóch zwycięstwach nad parami Hubala Białystok i Czarnej Strzały I Bytom dotarli oni do półfinału, w którym przegrali jednak z Łucznikiem II Żywiec, a w starciu o 3. miejsce ulegli pierwszej drużynie z Żywca. Indywidualnie Wojnicka zajęła 23. lokatę.