Łucznik z Prudnika na podium Mistrzostw Polski

Klubowe
Maciej Siekierski z Obuwnika Prudnik.
Maciej Siekierski z Obuwnika Prudnik. Klubowe
Maciej Siekierski wywalczył brązowy medal na dystansie 50 metrów, a w klasyfikacji generalnej zajął bardzo wysokie 5. miejsce.

Zawodnik Obuwnika na torach w Rzeszowie wypadł najlepiej z grupy naszych młodych reprezentantów. 19-latek w eliminacjach spisał się bardzo przyzwoicie, a łączna nota punktów z czterech dystansów dała mu awans do rundy finałowej z 10. miejsce.

Co jednak najważniejsze w rywalizacji na odległości 50 metrów Siekierski wywalczył brązowy medal. Wystrzelał on 324 punkty, tyle samo co Piotr Nowak (Karima Prząsław).
- O kolorze medalu zdecydowała w tym przypadku ilość dziesiątek, a tu nieznacznie lepszy był rywal, który sięgnął tym samym po srebro - tłumaczy klubowy trener Obuwnika Kazimierz Kocik. - Pierwsze miejsce zajął olimpijczyk z Londynu Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) wynikiem 327 pkt.

W klasyfikacji końcowej Siekierski zajął bardzo wysokie 5. miejsce. Po wygranych z Adamem Ścibskim (Grot Ruda Śląska), Oskarem Streckerem (AZS Poznań) i utytułowanym Piotrem Piątkiem (Łucznik Żywiec), nasz łucznik przegrał w ćwierćfinale 4:6 z Grzegorzem Śliwką (Łucznik Żywiec). Złoto wywalczył Nowak, srebro Dobrowolski, a brąz Aleksander Michalski (AZSPoznań).