Ludzie masowo chcą się szczepić. W hurtowniach brakuje...

  Ludzie masowo chcą się szczepić. W hurtowniach brakuje szczepionek przeciw odrze

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ludzie masowo chcą się szczepić. W hurtowniach brakuje szczepionek przeciw odrze

  ©pxhere.com/zdj. ilustracyjne

  Po tym, gdy w ostatnich dniach na Mazowszu stwierdzono aż 22 przypadki zachorowań na odrę spowodowanych brakiem wcześniejszych szczepień, wiele osób masowo ruszyło do przychodni. Efekt? W hurtowniach brakuje szczepionek.
  Ludzie masowo chcą się szczepić. W hurtowniach brakuje szczepionek przeciw odrze

  ©pxhere.com/zdj. ilustracyjne

  W ostatnim czasie wiele mówi się o szczepieniach. Wszystko za sprawą wydarzeń na Mazowszu, gdzie stwierdzono aż 22 przypadki zachorowań na odrę spowodowanych właśnie brakiem szczepień. Ludzie się przestraszyli i masowo ruszyli do przychodni aby się zaszczepić. Efekt? W hurtowniach brakuje szczepionek.

  Potwierdzają to pracownicy apteki we wrocławskiej przychodni Dolmed. - Chcieliśmy zamówić szczepionkę na odrę, ale usłyszeliśmy, że są chwilowe problem i brakuje ich w hurtowni - mówi nam pracownik apteki.

  O tym, że jest problem mówi także Paweł Wróblewski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.
  - Mamy sygnały o tym, że w hurtowniach zaczyna brakować szczepionek - przyznej Wróblewski. I przypomina, że szczepienie dzieci jest niezwykle istotną sprawą. Paweł Wróblewski, jako prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej włączył się w akcje wrocławian - Roberta Wagnera i Marcina Kostki. Zbierają oni podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Projekt ma umożliwić samorządom wprowadzenie szczepienia jako kryterium podczas rekrutacji do publicznych żłobków i przedszkoli.

  Szczepimy, bo myślimy! Tu możesz złożyć podpis pod projektem ustawy [LISTA MIEJSC]

  - Zabezpieczy to nie tylko dzieci, które z różnych przyczyn medycznych nie mogą być szczepione, ale także samego właściciela placówki oświatowej przed stratami finansowymi z powodu konieczności czasowego jej zamknięcia w przypadku epidemii - mówi Wróblewski. Dodaje też, że w dzisiejszym świecie „olbrzymiej mobilności i otwartych granic” szczepienia są niezwykle ważne. - Sytuacja epidemiologiczna w krajach Europy Wschodniej, Azji, czy Afryki jest poza jakąkolwiek kontrolą, więc jedyną szansą na skuteczną obronę przed powrotem zapomnianych już epidemii są szczepienia - mówi lekarz i dyrektor sanepidu. Przypomina też, że brak szczepień wśród dzieci może powodować powrót takich chorób, jak krztusiec czy odra.

  Przypomnijmy, że w sejmowa komisja odrzuciła projekt antyszczepionkowców o zniesieniu obowiązkowych szczepień.  ZOBACZ TAKŻE:  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo