Łukasz Grela z Budowlanych Opole zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Paweł Kulik spalił swoje próby w rwaniu.

Jarosław Staśkiewicz
Brąz Łukasza Greli jest piątym krążkiem Polaków wywalczonym na mistrzostwach Europy w Bukareszcie. (zdjęcie archiwalne) Piotr Smoliński/Polska Press
Startujący w kategorii 94 kg Łukasz Grela dobrze rozpoczął zawody, bo w rwaniu zaliczył wszystkie trzy próby, podnosząc: 161, 165 i 169 kg. To na półmetku zmagań dawało mu trzecie miejsce.

Niestety, na tym etapie swoją szansę stracił drugi z opolan - Paweł Kulik, który spalił wszystkie trzy próby. Potem w podrzucie 22-latek zaliczył 190 kg, co w tym boju było szóstym rezultatem.

Greli podrzut nie poszedł już tak dobrze, bo po udanej próbie na 188 kg więcej już nie udźwignął, ale to wystarczyło do obrony trzeciej lokaty i brązowego medalu w dwuboju z wynikiem 357 kg. Zwyciężył Rumun Nicolae Onica (381 kg) przed Litwinem Zygimantasem Stanulisem (374 kg).

Przypomnijmy, że wczoraj Krzysztof Zwarycz z Budowlanych zajął 5 miejsce w kategorii do 85 kg.

Jutro na pomoście stanie czwarty opolanin: Arkadiusz Michalski w kategorii 105 kg.