Festiwal Inspiracji, który po raz pierwszy odbył się w Opolu, przyciągnął kilkuset uczestników. Jednym z prelegentów był Łukasz Jakóbiak.

Jakóbiak to twórca i prowadzący internetowy talk-show 20m2 (do swojej do swojej kawalerki  zaprasza osobistości ze świata kultury, sportu i polityki). Zasłynął także tym, że 2010 wywiesił przed wejściem do siedziby EMI Music Poland największy w Polsce list motywacyjny i CV o rozmiarze 18 mkw.

Prowadzi też wykłady motywacyjne i własnie w piątek gościł jako jeden z prelegentw w Opolu, w ramach Festiwalu Inspiracji xOpole. - Mam w zwyczaju starać się o rzeczy, które na pozór są nieosiągalne - twierdzi Jakóbiak, który próbował zachęcić do takiego myślenia uczestników w Opolu.

- Festiwal dotychczas odbywał się w Warszawie, po raz pierwszy w tym roku zaplanowano tourne po różnych miastach Polski, w tym Opolu. Udało nam się zgromadzić około 400 osób z całego Śląska, ale też bardziej odległych polskich miast, więc zainteresowanie jest bardzo duże - mówiła Anna Kotulska, dyrektor biura festiwalu w Opolu.

Jednym z prelegentów był Jerzy Zientkowski, który opowiadał o swojej drodze od informatyka do mówcy.