Maciej Łabutin kończy rok punktami w zawodach Pucharu Świata

Klubowe
Maciej Łabutin
Maciej Łabutin Klubowe
Maciej Łabutin,najlepszy zawodnik NTG Nysa w Ostrawie na indywidualnym Pucharze Świata zajął punktowane 11. miejsce w silnie obsadzonej konkurencji ćwiczeń na kółkach.

Rywalizowali w niej między innymi medaliści ostatnich igrzysk w Londynie. Wygrał Grek Petrounias, który zdobył 15,850 pkt.

Dla Macieja Łabutina miniony sezon był udany, a niedawno w Nysie zajął 2. miejsce w IV rundzie Pucharu Polski, ale triumfował w klasyfikacji generalnej.

Na medal spisała się natomiast nyska drużyna w składzie Filip Wroński, Karol Kuglarz, Patryk Siamro, Szymon Polaczy, Bartosz Bodziony, Jakub Partyka i Patryk Ponikiewski, która w Bydgoszczy sięgnęła po srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski w klasie III.

Podopieczni trenerów Mariusza Wrońskiego, Bogusława Budzenia i Dariusza Dobrynia pokonali jedynie gospodarze z Zawiszy Bydgoszcz. Brązowe medale zdobyli reprezentanci Iskry Zabrze.