Maciej Łabutin mistrzem Polski

Maciej Łabutin
Maciej Łabutin Klubowe
Gimnastyk sportowy NTG Nysa wygrał w ćwiczeniach na koniu z łękami.

W Białej Podlaskiej odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn. Doskonały powrót na areny sportowe, po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją zanotował Maciej Łabutin. Najlepszy gimnastyk Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego Maciej Łabutin w wieloboju wywalczył 6. miejsce, ale zdobył dwa medale na przyrządach. Po tytuł mistrzowski sięgnął w klasie mistrzowskiej w ćwiczeniach na koniu z łękami, a brązowy medal w finale ćwiczeń wolnych.

Jego koledzy i koleżanki klubowi startujący w kategorii juniorskiej również spisali się na medal, choć nie zajęli miejsc na podium, ale wywalczyli dobre punktowane miejsca. Kamil Dobryń wywalczył 11. miejsce w wieloboju i był szósty w finale na poręczach oraz siódmy w ćwiczeniach na drążku. Z kolei Karol Kuglarz zajął 13 miejsce w wieloboju, a w finałach na przyrządach zajął: 6. miejsce w ćwiczeniach wolnych, 7. w finale na koniu z łękami i 7. w ćwiczeniach na kółkach.

Z kolei Karolina Czarkowska i Rozalia Wolska wywalczyły odpowiednio 13. i 14. lokatę w wieloboju gimnastycznym, a Karolina Czarkowska - 8. miejsce w finale skoku przez stół gimnastyczny. Trzeba zaznaczyć, iż nasi zawodnicy startowali pierwszy raz w tzw. klasie I.