Maciek podbił Wiedeń

Mark
Reprezentacja opolskich dżudoków była rewelacją rozegranego w Wiedniu międzynarodowego turnieju - Vienna International Masters. Maciej Sękowski został uznany za najlepszego zawodnika imprezy.

W mocno obsadzonych zawodach wystąpiło 240 zawodniczek i zawodników z 42 klubów 9 państw. Poza Europejczykami na macie stanęli także Amerykanie. Bardzo dobrze w tym gronie wypadli przedstawiciele AZS-u Opole, którzy w 9-osobowym składzie zajęli wysokie, 3. miejsce. Wygrali reprezentanci Budapesztu, przed gospodarzami - JGV Raser Druck Wiedeń.
- W pokonanym polu pozostawiliśmy między innymi plejadę Amerykanów, reprezentacje Bratysławy, Belgradu i Triestu - relacjonuje Edward Faciejew, trener AZS-u. - Dziewięć osób to zbyt skromny skład, by wygrać klasyfikację zespołową, ale do drugiej lokaty zabrakło nam bardzo mało.
Na sukces drużynowy złożyły się bardzo dobre występy indywidualne opolan, którzy w komplecie zajmowali punktowane miejsca. Znakomicie walczył Maciej Sękowski, który jak burza przechodził kolejne etapy rywalizacji, niektóre walki wygrywał po niespełna 10 sekundach i pewnie zwyciężył w swojej kategorii (do 55 kg). Po zawodach opolanina uzanano za najlepszego zawodnika turnieju. W jego kategorii 3. miejsce zajął Bartosz Zachara, natomiast na 5. pozycji rywalizację ukończył Tomasz Ozdoba.

Kategorię do 50 kg zdominowali reprezentujący barwy AZS-u bracia Maciej i Marcin Irek z Krosna, którzy dotarli do ścisłego finału. Decydującą potyczkę wygrał Maciej. W kat. do 73 kg 3. miejsce zajął Marcin Kośniewski.
W rywalizacji juniorek znakomicie spisała się Joanna Maciej, wygrywając wszystkie walki w wadze do 48 kg. W wadze do 57 kg na 5. miejscu uplasowały się Sandra Goszczyńska i Agata Ozdoba.