Majątki radnych Opola 2019. Kto zyskał, kto stracił, kto najwięcej zarabia? Są spore zmiany w zestawieniu [RANKING]

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Majątki radnych Opola za 2019 rok. W galerii znajdziesz szczegółowe informacje na temat stanu posiadania i dochodów poszczególnych radnych Opola, wraz z porównaniem do 2018 roku.
Majątki radnych Opola za 2019 rok. W galerii znajdziesz szczegółowe informacje na temat stanu posiadania i dochodów poszczególnych radnych Opola, wraz z porównaniem do 2018 roku. Piotr Guzik
Na 25 radnych Opola siedmioro posiada majątki o wartości przekraczające milion złotych. Na przestrzeni roku większość się wzbogaciła, choć nie brak i takich, którzy zmniejszyli stan posiadania. W czołówce dochodów dominują osoby związane z prawicą.

Przeanalizowaliśmy oświadczenia majątkowe radnych Opola za 2019 rok. Na tej podstawie powstał ranking ich majętności. Przy jej wyliczaniu uwzględniliśmy zgromadzone oszczędności i papiery wartościowe oraz posiadane nieruchomości. Posiadane pojazdy doliczaliśmy tylko w sytuacji, gdy sami radni określili ich wartość, aby uniknąć spekulowania.

Uzyskanie wyniki porównaliśmy z zestawieniem za 2018 rok. Dzięki temu można przekonać się, jak zmieniła się sytuacja majątkowa poszczególnych radnych, a więc kto i o ile zwiększył swój stan posiadania, a kto na koniec minionego roku miał mniej, niż wcześniej.

W zestawieniu doszło do szeregu zmian. Największą jest znaczny awans Waldemara Matuszka, radnego klubu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Wszystko za sprawą wartości posiadanych przez niego udziałów w spółce Odra Park. Przy czym trzeba zaznaczyć, że w oświadczeniu za 2018 roku też wskazał, że je posiada. Wtedy jednak nie wskazał ich wartości. Tym razem stało się inaczej z racji dokonywania transferów finansowych związanych z tą spółką.

Spory przyrost majątku - o około 100 proc. - odnotował Aleksander Iszczuk z klubu radnych prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Stało się to za sprawą wejścia w posiadanie mieszkania, otrzymanego w spadku.

Na trzecim miejscu pod tym względem jest Sławomir Batko, wiceprzewodniczący rady miasta z ramienia klubu PiS. W porównaniu do 2018 roku jego majątek urósł o około połowę. Jest to owoc m.in. wzrostu wartości jego nieruchomości. Sporo radnych uwzględniło zresztą trendy na rynku nieruchomości i wskazało wzrost wartości ich domów oraz mieszkań.

Sławomir Batko jest też jednym z najlepiej zarabiających radnych Opola, choć pod tym względem wyprzedza go Małgorzata Wilkos, wiceprzewodnicząca rady miasta z ramienia klubu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, związana z Solidarną Polską. Suma jej dochodów za 2019 rok przekroczyła 300 tys. zł.

Należy zaznaczyć, że w zestawieniu brak jest oświadczenia Łukasza Sowady, przewodniczącego rady miasta z klubu Arkadiusza Wiśniewskiego. Spowodowane jest to faktem, iż jego oświadczenie przyjmuje wojewoda opolski i dopiero po tym, jak je zatwierdzi, oświadczenie podlega publikacji.

Więcej informacji na temat majątków i zarobków radnych Opola w galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska