Mandat dostaną najlepsi

  Mandat dostaną najlepsi

  Drat

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  10 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego weźmie udział w warszawskiej sesji Modelu Parlamentu Europejskiego - przedsięwzięcia, podczas którego będą mogli poznać sposób funkcjonowania Parlamentu Europejskiego.
  Sesja parlamentu organizowana jest przez Unię Europejską przy udziale warszawskiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 19. W spotkaniu, które odbędzie się na przełomie czerwca i maja, wezmą udział delegacje 16 wybranych szkół średnich z kraju.
  - Byłem zaskoczony, kiedy otrzymałem telefon z propozycją, aby nasi uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach parlamentarnych - mówi Dariusz Byczkowski, dyrektor II LO. - Tym bardziej, że nasze liceum, jako jedyne z Opolszczyzny, zostało zaproszone do udziału w tym przedsięwzięciu.
  Model Parlamentu Europejskiego to ćwiczenia, podczas których młodzież będzie miała okazję przekonać się, jak działa prawdziwy parlament. Takie sesje odbywają się co pół roku w wybranych krajach Unii Europejskiej oraz państwach ubiegających się o członkostwo we wspólnocie. Koszty organizacji imprezy i pobytu delegacji pokrywa Unia. Brzescy licealiści będą musieli zapłacić jedynie za podróż, która wyniesie każdego około 50 zł.
  Dyrektor Byczkowski nie chciał nam na razie zdradzić, kto jest na liście osób , które pojadą do Warszawy.
  - Będą to na pewno najlepsi uczniowie szkoły, tacy, którzy nie mają problemów z językami obcymi - zaznacza. - Zajęcia i sesje w Warszawie prowadzone są bowiem po angielsku.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018