Manifestacja przed Sądem Okręgowym w Opolu. Opolanie protestowali przeciw zmianom w sądownictwie

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Manifestacja przed Sądem Okręgowym w Opolu.
Manifestacja przed Sądem Okręgowym w Opolu. Sławomir Mielnik (O)
Ponad 60 osób ze świecami i flagami zebrało się dziś pod Sądem Okręgowym w Opolu. To kolejna w ostatnich dniach taka manifestacja.

- Celem zgromadzenia jest wsparcie dla wymiaru sprawiedliwości, to ważne szczególnie dziś wieczór, kiedy o przyszłości sądownictwa będą decydowali senatorowie. Niestety proponowane przez PiS zmiany oznaczają cofnięcie Polski co najmniej do roku 1989 jeśli chodzi o system prawny - mówi Mateusz Rossa z opolskiego KOD-u.

Oprócz działaczy Komitetu Obrony Demokracji w proteście wzięli udział zwykli opolanie. - Pamiętajmy, że to inicjatywa oddolna – podkreślał Rossa.

- Przychodzę tu regularnie, bo uważam, że proponowane zmiany nie dadzą niczego dobrego. Są zamachem na niezawisłość sądów. Trzeba było udoskonalić system już funkcjonujący, a nie wszystko niszczyć – mówiła pani Barbara, którą spotkaliśmy na pl. Daszyńskiego.

Podczas manifestacji rozdawano też specjalne pocztówki, które każdy może wysłać do prezesa Sądu Okręgowego w Opolu. - Niech każda i każdy sędzia w Polsce wiedzą, że z nimi jesteśmy, że o nich myślimy – mówi Rossa.

Kolejne takie „czuwanie” zaplanowano na środę w Opolu i Nysie.

Zobacz też: Opolskie Info [8.12.2017]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska