Marceli Krzysztoń z Opola został mistrzem Polski seniorów w strzelectwie

Archiwum prywatne
Marceli Krzysztoń ze złotym medalem mistrzostw Polski.
Marceli Krzysztoń ze złotym medalem mistrzostw Polski. Archiwum prywatne
Nasz zawodnik ma oko i pewna rękę warte złotego medalu. Marceli nie miał sobie równych w kategorii pistoletu pneumatycznego.

Mistrzostwa odbyły się we Wrocławiu, a podopieczny trener Teresy Małaczyńskiej z klubu LOK Vetrim Opole okazał się najlepszy w konkurencji pistoletu pneumatycznego (60 strzałów).

Mający 21 lat Krzysztoń po eliminacjach był na drugim miejscu z dorobkiem 579 punktów za reprezentantem Śląska Wrocław Tomaszem Pałamarzem (580 pkt).

W finale nasz zawodnik był jednak dużo lepszy. Zakończył rywalizację z wynikiem 679,6 pkt, Pałamarz uzyskał łącznie 678,2 pkt, a na trzecim miejscu uplasował się były zawodnik Vetrimu Wojciech Knapik (Zawisza Bydgoszcz) - 676,2 pkt. Na 20. pozycji rywalizację zakończył Michał Mejger (Gwardia Opole).

Dwaj zawodnicy z Opola byli natomiast w czołówce rywalizacji w pistolecie dowolnym (60 strzałów). Tym razem wyżej uplasował się Mejger, który zajął 4. miejsce (636,8 pkt). Tuż za nim rywalizację zakończył Krzysztoń (636,5 pkt).

Do podium zawodnikowi Gwardii zabrakło jednak sporo, bo ponad pięć punktów. Krzysztoń 5. miejsce zajął też w pistolecie standardowym.

Kariera Krzysztonia pięknie się rozwija. Dwa lata temu był mistrzem Polski juniorów w pistolecie pneumatycznym i zdobył dwa medale mistrzostw Polski seniorów: w pistolecie dowolnym i pneumatycznym. Rok temu był natomiast wicemistrzem Europy juniorów w drużynie.