Marsjanie Opole ze srebrem mistrzostw kraju

Czech Vladimir Luka został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego.
Czech Vladimir Luka został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego. Sławomir Jakubowski
Nasz zespół zajął 2. miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Polski w hokeju na łyżworolkach, który odbył się w Łodzi.

W latach 2010-13 nasi zawodnicy dominowali w kraju zdobywając złote medale (łącznie w historii zdobyli ich osiem). Rok temu w turnieju finałowym w Opolu zdobyli brąz, a teraz w Łodzi przypadło im srebro.

W czasie turnieju finałowego w grupie eliminacyjnej nasz zespół przeszedł jak burza pokonując kolejno: Rollera Chojnice 16:2, Luce Bielsko-Biała 17:2 oraz Kobrę Brwinów 9:5. w ćwierćfinale rozgromił WTH Wrocław 19:0, a w półfinale pokonał Niespełnionych Janów 9:5. W finale jednak nie sprostał głównemu faworytowi do złota - Polonii Bytom, z którą przegrał 2:8.

- W finale mieliśmy nieco pecha, bo szybko karę pięciu minut dostał Filip Stopiński - mówi prezes naszego klubu i jednocześnie bramkarz Ryszard Fedorów. - Rywale odskoczyli nam w tym czasie na 3:0 i potem już kontrolowali mecz. Srebrny medal i tak jest bardzo cenny. W tym roku ze względu na remont "Toropolu" praktycznie wcale nie trenowaliśmy, grając tylko mecze w turniejach eliminacyjnych i w finale.

Warto podkreślić znakomitą postawę Czecha Vladimira Luki w turnieju w Łodzi. Zdobył on aż 35 goli i został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy.

W turnieju finałowym Marsjan reprezentowali: Jarosław Nobis, Ryszard Fedorów, Tomasz Szatkowski (bramkarze) - Tomasz Bardelski (kapitan i grający trener), Bartłomiej Bychawski, Robert Grochowicz, Grzegorz Hamuda, Paweł Kosidło, Arkadiusz Kostek, Vladimir Luka, Marcin Obrał, Maciej Resiak, Filip Stopiński, Łukasz Sznotala, Maciej Waluszek, Jakub Wójcik, Waldemar Zięba (grający II trener). Kierownikiem drużyny był Witold Bardelski.