Marzyła i wygrała

Drat
Monika Wiśniowska podczas występu. Na saksofonie gra Tomasz Basel.
Monika Wiśniowska podczas występu. Na saksofonie gra Tomasz Basel.
Monika Wiśniowska z Wrocławia wyśpiewała Grand Prix 11, Festiwalu Piosenki Angielskiej. W nagrodę wystąpi w telewizyjnej "Szansie na Sukces" i nagra piosenkę w profesjonalnym studio.

Werdykt jury 11. FPA
Grand Prix - Monika Wiśniowska z Wrocławia. 1. miejsce - Joanna Gołombiewska z Pieniężna, 2. - grupa wokalna "Stokrotki" z Olkusza, 3. - Judyta Nowak z Sandomierza. Wyróżnienia: Kamila Abrahamowicz z Prudnika, Agnieszka Furmańska z Zielonej Góry, Kinga Groch z Wrocławia i Aleksandra Plis z Opola. Kategorię dziecięcą wygrała Emilia Borowik z Wrocławia, 2. miejsce - Natalia Gadzina ze Złocieńca a trzecie - Monika Rabenda z Wrocławia. Duet gitarowy z Wrocławia - Julia Żesławska i Piotr Bargieła - dostał w tej kat. wyróżnienie.

Monika ma 18 lat i uczy się w liceum ogólnokształcącym oraz szkole muzycznej. W Brzegu towarzyszył jej zespół Sharp Quortet. Specjalnie na festiwal opracowali własną przeróbkę kompozycji amerykańskiej grupy Boyz 2 Men pt. "Way faring stranger".
- Nareszcie! - cieszyła się Monika, kiedy ogłoszono wyniki festiwalu. - Marzyłam o wygraniu tej imprezy. Byłam tu już dwukrotnie i kończyło się jedynie na wyróżnieniach.

O główną nagrodę festiwalu walczyło 95 wykonawców z całego kraju. Śpiewali głównie utwory notowane obecnie na listach przebojów oraz standardy jazzowe. Przesłuchania odbywały się w piątek i sobotę w Brzeskim Centrum Kultury.
- Monika zaśpiewała czysto i z towarzyszeniem zespołu. To nas ujęło, bo praktycznie pozostałym wykonawcom akompaniował odtw3arzacz - mówił o Wiśniowskiej przewodniczący jury Edward Spyrka (znany opolski muzyk, kompozytor i dziennikarz). - Myślę, że 12-godzinna sesja nagraniowa w studiu Polskiego Radia Opole pomoże jej w karierze muzycznej. Ciekawie zaśpiewała również żeńska grupa wokalna Stokrotki, której przyznaliśmy drugie miejsce.

Koncert galowy festiwalu odbył się wczoraj wieczorem. Wyróżnionym wykonawcom nagrody wręczał burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. Atrakcją sobotniego muzykowania było widowisko przygotowane przez Kamila Drelichowskiego, jednego z laureatów poprzednich edycji imprezy. Patronem prasowym festiwalu tradycyjnie już była "NTO".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska