Masz pomysł na biznes? Weź udział w naszym konkursie

SXC
SXC
Najlepsi wybiorą sobie szkolenia potrzebne im do rozkręcenia firmy.

To propozycja dla studentów i pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych wszystkich uczelni wyższych w województwie. Konkurs pn. "Mam pomysł na biznes - akademicki biznes!" podzieliliśmy na dwa etapy. W pierwszym etapie publikujemy pytania z zakresu gospodarki, ekonomii, marketingu, zarządzania. Dziś trzeci zestaw pytań. Kolejny w ostatni poniedziałek maja.

Zapraszamy do udziału w konkursie osoby, które mają pomysły na prowadzenie własnej firmy, chcą się nimi pochwalić i poddać je ocenie profesjonalnego jury. Odpowiedzi na pytania należy przesyłać mejlem na adres: [email protected] w następującej formie: Imię nazwisko, miejscowość, uczelnia, numer telefoniczny do kontaktu. Odpowiedzi: 1x, 2x, 3x, 4x (zamiast x wstaw właściwe rozwiązanie). W tytule maila: Konkurs "Akademicka - Biznes".

Osoby, które najlepiej odpowiedzą na pytania, przejdą do drugiego etapu. W nim na łamach "Akademickiej - Biznes" będą prezentować swoje biznesplany (ich autorami mogą być także grupy - maksymalnie 3-osobowe).

Projekty te oceni jury złożone z ekspertów zajmujących się przedsiębiorczością, m.in. przedstawiciele akademickich inkubatorów przedsiębiorczości, Studenckiego Forum BCC. Równolegle będą je mogli oceniać czytelnicy "Akademickiej - Biznes", przesyłając mejle z poparciem dla danego biznesplanu. Wśród nich rozlosujemy nagrody rzeczowe.

W przedostatnim wydaniu comiesięcznego dodatku "Akademicka - Biznes", które zaplanowano na luty 2011 r., poinformujemy o werdykcie jury - czyli kto zdaniem oceniających ma największe szanse na wdrożenie swojego projektu. Zwycięzców (sześć osób) nagrodzimy wybranymi przez nich szkoleniami (np. marketingowymi czy językowymi), które mają im ułatwić realizację ich pomysłu na biznes.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie na portalu: www.nto.pl/akademickabiznes.

PYTANIA - CZĘŚĆ III

1. Jakim skrótem z języka angielskiego oznacza się podatek dochodowy od osób prawnych?
a) REGON
b) CIT
c) CIF

2. Z jakiego programu o dotacje na utworzenie nowej firmy można obecnie starać się w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki?
a) Regionalny Program Operacyjny Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
b) Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka
c) Sektorowy Program Operacyjny Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw

3. Ile średnio rocznie patentów przybywa na Opolszczyźnie?
a) 200
b) 450
c) 30

4. Mikroprzedsiębiorstwo to:
a) spółka cywilna, która zatrudnia przynajmniej 9 osób
b) firma, która zatrudnia mniej niż 10 pracowników, a jej roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 mln euro
c) przedsiębiorstwo, które nie może prowadzić działalności produkcyjnej

PRAWIDŁOWE ODPOWIEDŹI DO CZĘŚCI II
1 - b, 2 - c, 3 - a, 4 - b

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska