Mateusz Krzemiński nie miał sobie równych we Włoszech

Zaktualizowano
Mateusz Krzemiński
Mateusz Krzemiński archiwum prywatne
Mający 13 lat zawodnik AZS-u Politechniki Opole znakomicie spisał się na międzynarodowych zawodach short tracku w Bormio.

W tym włoskim kurorcie zimowym odbyły się zawody Alta Valtellina Trophy, na których startowali reprezentanci 12 państw.

Krzemiński z dużą przewagą wygrał na wszystkich dystansach (500, 777 i 1000 metrów) oraz oczywiście w wieloboju w grupie Junior D, czyli zawodników do 13 lat. Na każdym z dystansów nasz łyżwiarz ustanawiał rekord Polski w swojej jego kategorii wiekowej. Czas jaki osiągnął na 500 m (45,46 sek.) to natomiast nowy rekord zawodów w Bormio, który został poprawiony po ośmiu latach.

- Mateusz jest jednym z najbardziej obiecujących młodych zawodników w Europie - mówi jego trenerka klubowa Anna Łukanowa-Jakubowska, która prowadzi też kadrę narodową seniorów. - Jest bardzo chętny do pracy i robi stałe postępy.

W Bormio startowała również inna zawodniczka naszego klubu - Oliwia Gawlica. Zajęła ona 9. miejsce w wieloboju seniorek. Na dystansie 1500 metrów mająca 19 lat Gawlica zajęła 8. miejsce, a na 500 oraz 1000 metrów kończyła rywalizację na 10. pozycji