Matura 2013. Naukowcy z PWSZ w Nysie pomogą licealistom

Archiwum PWSZ w Nysie
Lekcje dla maturzystów prowadzone przez nauczycieli akademickich mają być ciekawsze i bardziej efektywne. Prowadzone będą m.in. z wykorzystaniem platformy e-learningowej.
Lekcje dla maturzystów prowadzone przez nauczycieli akademickich mają być ciekawsze i bardziej efektywne. Prowadzone będą m.in. z wykorzystaniem platformy e-learningowej. Archiwum PWSZ w Nysie
40 nyskich licealistów skorzysta z darmowych przedmaturalnych kursów matematycznych i językowych organizowanych przez PWSZ w Nysie.

- To świetna inicjatywa, dzięki której rozszerzymy swoją wiedzę i poczujemy się pewniej przed maturą, a przy tym nie będziemy musieli płacić za korepetycje - mówi Dominika z Liceum Ogólnokształcącego Carolinum, jedna z czterdziestu licealistów, którzy w tym roku akademickim uczęszczać będą na zajęcia dodatkowe organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie w ramach projektu "Zdaj maturę, rozwiń skrzydła".

Projekt, na który uczelnia dostała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany będzie w dwóch 20-osobowych grupach. Zajęcia poprowadzą wykładowcy nyskiej PWSZ, a odbywać się będą one w gmachu szkoły - dwa razy w tygodniu po trzy godziny lekcyjne (łącznie projekt obejmuje 126 godzin).

Będą to seminaria i ćwiczenia przygotowujące do matury, ze szczególnym uwzględnieniem języka obcego (j. angielski) oraz nauk przyrodniczo-matematycznych. Prowadzone będę również z wykorzystaniem platformy e-learningowej.

W trakcie zajęć młodzież może również liczyć na darmowy ciepły posiłek.

Przyszłych maturzystów (zwłaszcza tych niezdecydowanych jeszcze co do kierunku studiów i dalszej kariery) z pewnością ucieszy również fakt, że w programie przewidziano też indywidualne doradztwo edukacyjno-zawodowe, które ma na celu m.in. przekazanie fachowych informacji o możliwościach dalszego kształcenia, biorąc pod uwagę sytuację na regionalnym rynku pracy.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom maturzystów, chcemy podzielić się swoim potencjałem naukowym i zapleczem dydaktycznym, z którego licealiści będą korzystać przez kilka miesięcy trwania kursu - mówi Bartosz Bukała, rzecznik prasowy PWSZ w Nysie. - Chodzi nam również o to, by przekonać opornych, szczególnie dziewczęta, do nauk ścisłych i pokazać im, że warto je studiować. Niewykluczone przecież, że w przyszłości przynajmniej cześć obecnych licealistów dołączy do grona nyskich żaków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska