Matura ANGIELSKI 2020. Odpowiedzi i arkusz CKE poziom podstawowy. Zadania i test na maturze z angielskiego. Co na egzaminie 10 czerwca 2020?

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Matura z angielskiego na poziomie podstawowym w środę, 10 czerwca o godzinie 9.00. Poziom rozszerzony angielskiego o godzinie 14.00.
Matura z angielskiego na poziomie podstawowym w środę, 10 czerwca o godzinie 9.00. Poziom rozszerzony angielskiego o godzinie 14.00.
Matura z angielskiego 2020 rozpocznie się w środę 10 czerwca o 9.00 (poziom podstawowy) i o 14.00 (poziom rozszerzony lub dwujęzyczny). W tym artykule opublikujemy arkusze CKE i sugerowane rozwiązania zadań na maturze z angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Termin egzaminu maturalnego - z powodu koronawirusa - został przesunięty. W 2020 roku, co do zasady, matura będzie się składała wyłącznie z części pisemnej. Jak będzie wyglądała matura z angielskiego i z jakimi obostrzeniami muszą się liczyć zdający? Co można wnieść na salę oraz kiedy poznamy wyniki matur?

Matura ANGIELSKI 2020 - odpowiedzi, test i arkusz CKE

Po egzaminie Centralna Komisja Egzaminacyjna (około 14.00 i 19.00) publikuje arkusze z zadaniami maturalnymi z angielskiego.

Odpowiedzi i rozwiązania zadań na maturze 2020 z angielskiego znajdziecie w tym artykule po egzaminie (kliknijcie F5, by odświeżyć stronę).

Matura 2020 z języka angielskiego na poziomie podstawowym - zobacz arkusz pytań i odpowiedzi.

Matura 2020 ANGIELSKI - podstawa. Zobacz arkusz pytań i odpo...

- Poziom podstawowy matury z angielskiego był zaskakująco łatwy - ocenia Dominika, absolwentka opolskiego plastyczniaka. - Nie wiem, czy uda mi się zdobyć komplet punktów, ale myślę, że zdałam na ponad 90 procent. W części otwartej mieliśmy napisać maila do kolegi z Anglii, w którym zrelacjonujemy mu wycieczkę, na której byliśmy. Nie było to trudne zadanie.

- Rozwiązywałem testy, które pojawiły się w poprzednich latach i tym razem zadania były bardzo podobne - mówi Jakub Glinowiecki z II LO w Opolu. - Jeśli straciłem punkty, to raczej na drobiazgach. Spodziewam się dobrego wyniku.

Matura z ANGIELSKIEGO 2020 - podstawowy poziom. Z czego będzie się składał egzamin i jak długo potrwa

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym będzie trwała 120 minut. To najpopularniejszy wybór maturzystów na maturę z języka obcego.

Zadaniem zdających będzie wysłuchanie odtworzonych nagrań w wybranym języku, a następnie rozwiązanie na tej podstawie testu.

W drugiej części maturzyści muszą wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. W ostatniej części natomiast sami stworzą krótki tekst, na przykład pisząc list do kolegi.

Matura próbna 2020 - j. angielski poziom podstawowy 6.04.202...

Matura z ANGIELSKIEGO 2020 - rozszerzony poziom. Z czego będzie się składał egzamin i jak długo potrwa

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym będzie trwał 150 minut)

Podobnie jak na maturze z angielskiego na poziomie podstawowym, zdający będą rozwiązywać test na podstawie nagrań, wykazywać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, a na koniec sami stworzą własny tekst. Tekst, który muszą napisać maturzyści na poziomie rozszerzonym jest trudniejszy niż ten na poziomie podstawowym. Może to być na przykład rozprawka, recenzja czy artykuł

Matura próbna 2020 - angielski poziom rozszerzony 6.04.2020....

Matura z ANGIELSKIEGO 2020. Nie będzie egzaminów ustnych

Nowością w tym roku – ze względu na epidemię - jest to, że nie będzie egzaminów ustnych. Dotyczy to również języków obcych, z którymi w poprzednich latach musieli się zmierzyć zdający.

Myślę, że wielu uczniów odetchnęło z ulgą, gdy okazało się, że nie będzie egzaminu ustnego – mówi Dorota Wołyniec, wicedyrektor LO nr 1 w Opolu. – Z doświadczenia wiem, że stres udzielał się nawet bardzo dobrym uczniom, co czasami odbijało się na tym, jak wypadali przed komisją.

W szczególnych sytuacjach, gdy ustna matura jest jednocześnie egzaminem rekrutacyjnym na uczelnię, szkoła może taki egzamin przeprowadzić.

Maturzysta musiał natomiast wcześniej zgłosić nam chęć przystąpienia do egzaminu ustnego – mówi Joanna Raźniewska, dyrektor LO nr III w Opolu. - Osoby, które w poprzednich latach nie zdały egzaminu ustnego, ale w terminie zgłosiły chęć jego poprawienia, skorzystają ze swego rodzaju amnestii, tzn. nie podejdą do matury ustnej, ale dostaną zaświadczenie, że ją zdały.

Matura 2020 - za nami POLSKI I MATEMATYKA

Maturzyści do tej pory pisali egzamin z polskiego i egzamin z matematyki. Zobaczcie arkusze pytań i odpowiedzi.

Matura 2020. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zdać egzamin maturalny i otrzymać świadectwo?

Aby zdać maturę trzeba zdobyć co najmniej 30 proc. punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego oraz przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg ‎zaliczenia).‎

Matura 2020. Kiedy wyniki

Ogłoszenie wyników tegorocznych matur nastąpi do 11 sierpnia 2020 r.

Kiedy egzamin z języków obcych – harmonogram

 • 10 czerwca (środa) j. angielski (poziom podstawowy – godz. 9; poziom rozszerzony – godz. 14; poziom dwujęzyczny - godz. 14)
 • 18 czerwca (czwartek) j. niemiecki (poziom podstawowy – godz. 9; poziom rozszerzony – godz. 14; poziom dwujęzyczny - godz. 14)
 • 22 czerwca (poniedziałek) język włoski ] (poziom podstawowy – godz. 9; poziom rozszerzony – godz. 14; poziom dwujęzyczny - godz. 14); język łemkowski – poziom podstawowy i rozszerzony – godz. 9.
 • 23 czerwca (wtorek) język francuski (poziom podstawowy – godz. 9; poziom rozszerzony – godz. 14; poziom dwujęzyczny - godz. 14)
 • 25 czerwca (czwartek) język hiszpański (poziom podstawowy – godz. 9; poziom rozszerzony – godz. 14; poziom dwujęzyczny - godz. 14)
 • 26 czerwca (piątek) język rosyjski (poziom podstawowy – godz. 9; poziom rozszerzony – godz. 14; poziom dwujęzyczny - godz. 14)
 • 29 czerwca (poniedziałek) języki mniejszości narodowych (poziom podstawowy – godz. 9; poziom rozszerzony – godz. 14); język kaszubski (poziom podstawowy i rozszerzony – godz. 9),
 • matematyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (poziom podstawowy – godz. 9);
 • historia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (poziom rozszerzony – godz. 10.35)
 • Geografia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (poziom rozszerzony – g. 12.10);
 • biologia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (poziom rozszerzony – g. 13.45)
 • chemia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (poziom rozszerzony – g. 15.20)
 • fizyka i astronomia/fizyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (poziom rozszerzony – g. 16.55).

ZOBACZ:
Matura 2020 ANGIELSKI - podstawa. Zobacz arkusz pytań i odpowiedzi CKE matury z języka angielskiego - poziom podstawowy

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska