Mecz kontrolny: Odra Opole - Polonia Bytom 0:2

Paweł Sładek
Następny sparing Odry odbędzie się w sobotę 9 lipca z SFC Opava.
Następny sparing Odry odbędzie się w sobotę 9 lipca z SFC Opava. Wiktor Gumiński
Czwarty sparing Odry Opole zakończony. Podopieczni Piotra Plewni przegrali 0:2 z trzecioligową Polonią Bytom.

Rywalizacja przebiegała spokojnie, bez większego tempa, aczkolwiek to goście ze Śląska przeważali. Z większego posiadania piłki nic wprawdzie nie wynikało, bo Polonia w dużej mierze po prostu rozgrywała piłkę na połowie swojego rywala. Wypady pod bramkę Dominika Kalinowskiego były rzadkością, a jeśli już doszło do zagrożenia bramki, nie były to sytuacje klarowne. To się zmieniło w 37. minucie. Pierwsza „czysta” sytuacja gości została zamieniona na bramkę autorstwa Dawida Wolnego.

Miejscowi starali się odgryzać, natomiast brakowało podania, które mogłoby wprowadzić ofensywnie usposobionych zawodników. Bernard Petrak, wykorzystując swoją szybkość, dwukrotnie stworzył zagrożenie z lewej strony boiska, ale poza tym Odra była niemrawa w ataku.

Obraz gry zmienił się po przerwie, jednak zanim to nastąpiło, wynik podwyższył Lucjan Zieliński, były gracz MKS-u Kluczbork. Drużyna Piotra Plewni gospodarzy przejęła inicjatywę, natomiast cały czas problemem było celne dogrywanie piłki do napastników.

Po tym meczu wydaje się, że Odrze potrzebny jest rozgrywający, potrafiący wziąć na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za rozegranie piłki. Wszelkie wątpliwości dotyczące składu powinny wyjaśnić się najpóźniej w sobotę 9 lipca podczas ostatniego sparingu niebiesko-czerwonych z SFC Opavą. Pierwsze zmagania ligowe zaplanowane są na 15 lipca. Odra zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Odra Opole – Polonia Bytom 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Wolny – 36., 0:2 Zieliński – 51.
Odra Opole (I połowa): Kalinowski - Owsiak, Kamiński, Tkocz, Drescher - Urbańczyk, Hreben, Petrák, Klec, Łapiński - Guzdek.
Odra Opole (II połowa): Haluch - Owsiak, Petrák (60. Klimek), Kędziora, Kostrzycki - Drescher, Łabojko - Klec (60. Mikinič), Łapiński, Marzec