Medale naszych juniorów w podnoszeniu ciężarów

Roman Baran
Adam Zasłonka zdobył srebrny medal w wadze do 85 kg.
Adam Zasłonka zdobył srebrny medal w wadze do 85 kg. Roman Baran
Na mistrzostwach Polski do lat 20, które odbyły się w Puławach reprezentanci opolskich klubów trzy razy stawali na podium.

Na zawodach wystartowała piątka naszych reprezentantów. W wadze do 85 kg Adam Zasłonka (Budowlani Opole) zajął 2. miejsce z wynikiem 300 kg w dwuboju (140+160).

Uległ on tylko Przemysławowi Koterbie (Śląsk Wrocław - 322 kg). Srebro wywalczył też w kategorii do 94 kg Mateusz Kasina (Budowlani). Podniósł on 310 kg (140+170), a wyprzedził go tylko były zawodnik Budowlanych Jarosław Samoraj (obecnie Mazovia Ciechanów), który podniósł 330 kg.

Na najniższym stopniu podium stanęła Sandra Lisoń (MOS Opole) w wadze do 69 kg, która podniosła 122 kg (55+67).

Tuż za podium na 4. miejscu znalazł się w wadze do 56 kg Łukasz Pycyna (MOS), któremu do brązowego medalu zabrakło 2 kg. Miał on w dwuboju wynik 168 kg (73+95).

Ósme miejsce w wadze do 85 kg zajął z wynikiem 233 kg Marcin Fiałka (Budowlani).