Medalowy debiut najmłodszych pływaków Vegi Dobrodzień

Pływaczki Vegi Dobrodzień: Malwina Mikołajczak, Marta Rakowska i Wiktoria Kolańczyk. Klubowe
W pływalni Term Maltańskich w Poznaniu zostały zorganizowane ogólnopolskie zawody dla dzieci, w których mogli wystartować zawodnicy w wieku do 11 lat.

W rywalizacji udział wzięło ośmiu najmłodszych zawodników Vegi Dobrodzień: Martyna Solich (lat 9) i Badura Oliwia (lat 10) z Dobrodzienia, Sara Jainta (lat 10) z Gosławic, Marta Rakowska (lat 11) z Krasiejowa, Mieszko Kaczmarczyk (lat 8) i Oskar Turoń (lat 9) z Lublińca, Denis Hyla (lat 10) z Turzy oraz Marek Wąsik (lat 11) z Rzędowic.

W zawodach jako debiutanci startowali najmłodsi chłopcy, którzy zdobywali swoje pierwsze doświadczenia. Każdy z nich startował dwukrotnie stylem dowolnym oraz grzbietowym i pomimo tremy spisali się bardzo dobrze. Zwycięstwo grzbietem w swojej serii Kaczmarczyka należy uznać za dobry prognostyk, podobnie jak 5 miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 100 m Wąsika.

Nie zawiodła dziewczęca część reprezentacji klubu. Solich zdobyła złoty medal na 50 m „żabką” oraz zajęła 4. miejsce na 100 m zmiennym. Jainta stała dwa razy na podium. Pierwsza była na dystansie 50 m swoim koronnym „motylkiem” oraz druga na 100 m zmiennym. Badura zdobyła brąz na 100 m stylem zmiennym oraz zajęła 5. miejsce na 50 m stylem klasycznym. Wreszcie Rakowska zdobyła 2 złota: na 200m dowolnym oraz 100 m zmiennym.

Vega Dobrodzień w klasyfikacji medalowej ostatecznie zajęła wysokie 3. miejsce na 24 sklasyfikowane ekipy pływackie.