Medalowy dorobek gimnastyków NTG Nysa

Redakcja
Archiwum klubowe
Bardzo dobry występ w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Gimnastyce Sportowej zanotowali reprezentanci Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego. W Zabrzu, gdzie w majowy weekend odbyły się finały, wywalczyli 7 medali: 2 srebrne i 5 brązowych.

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Nysie, trenowani przez Mariusza Wrońskiego i Bogusława Budzenia, dominowali w rywalizacji mężczyzn.
Najlepiej zaprezentował się junior Patryk Siamro, który zdobył 2 srebrne i 2 brązowe medale w wieloboju i finałach ćwiczeń na kółkach, w skoku i w ćwiczeniach na poręczach.

Filip Wroński, który w tym roku zmagał się z poważną kontuzją dłoni, wywalczył dwa brązowe medale w finałach na kółkach i w ćwiczeniach na koniu z łękami. W tej ostatniej konkurencji podzielił się miejscem na podium ze swoim kolegą klubowym Karolem Kuglarzem. Natomiast Szymon Polaczy na tym samym przyrządzie zajął wysoką punktowaną 5. lokatę.

W konkurencji dziewcząt, gdzie poziom był równie wysoki, najlepiej zaprezentowała się Natalia Mrozek, zajmując 15. miejsce w wieloboju gimnastycznym juniorek.