Medalowy kwartet

Tadeusz Wyspiański
Cała czwórka zawodników Budowlanych Opole powróciła z MP w Gdyni z medalami. Złoty zdobył Grzegorz Kleszcz.

Grzegorz Kleszcz startował w kategorii powyżej 105 kg. Już po rwaniu miał pięć kilogramów przewagi nad Piotrem Wysockim z Zawiszy Bydgoszcz, mimo że zaliczył tylko jedno udane podejście. W podrzucie nie miał już żadnych problemów ze sztangą, a wynik 400 kg w dwuboju dał mu zwycięstwo nad rywalem, który zaliczył 375 kg. Srebrne medale dla Budowlanych Opole wywalczyli Andrzej Kozłowski w kat. 77 kg i Krzysztof Siemion w kat. 85 kg. Kozłowski o 15 kg uległ rewelacyjnemu Arkadiuszowi Smółce z Mazovii Ciechanów. Smółka zaliczył 335 kg, Kozłowski 320, pozostali nie liczyli się w rywalizacji. Krzysztof Siemion musiał uznać wyższość Mariusza Rytkowskiego z Mazovii, który wygrał zarówno rwanie, jak i podrzut, uzyskując wynik 360 kg. Opolanin zaliczył 352,5 kg, a trzeci Hubert Chełchowski ze Znicza Biłgoraj był już o 22,5 kg gorszy. Kolejny podopieczny trenera Ryszarda Szewczyka, Bogusław Sanocki zdobył brąz w kat. 69 kg. Zwyciężył w niej Wojciech Natusiewicz, czwarty po rwaniu, ale bardzo dobry w podrzucie. Zwycięzca uzyskał 302,5 kg, drugi Andrzej Petryszyn ze Śląska Wrocław 297,5 kg, a opolanin 295 kg. Pod nieobecność wicemistrza olimpijskiego z Sydney Szymona Kołeckiego walka o złoty medal w kategorii do 105 kg rozstrzygnęła się pomiędzy braćmi Robertem i Marcinem Dołęgami z WLKS Siedlce. Obaj uzyskali w dwuboju 397,5 kg, ale wygrał Robert, gdyż jest lżejszy.
Najlepszą zawodniczką 8. mistrzostw Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów okazała się Aleksandra Klejnowska z WLKS Siedlce, a w 71. mistrzostwach kraju mężczyzn jej klubowy kolega Robert Dołęga. Zawody stały na przeciętnym poziomie. Mało było rezultatów rekordowych. Najlepsze wyniki osiągnęły: Katarzyna Zielińska (Promień Opalenica), która pobiła rekordy Polski w kategorii 48 kg w rwaniu - 58 kg, podrzucie - 75 kg oraz w dwuboju - 133 kg. Takim samym osiągnięciem może pochwalić się Barbara Szachmacińska (Mazovia), która w wadze do 53 kg wyrwała 75,5 kg, podrzuciła 90,5, zaś w dwuboju osiągnęła wynik 165 kg. Wśród mężczyzn rekord kraju seniorów został pobity tylko w kategorii 62 kg. Marcin Gruszka z Burzy Wrocław ustanowił rekord w rwaniu wynikiem 125 kg oraz w dwuboju wynikiem 275 kg.

Po przeliczeniu osiągnięć według tabeli Sinclaira okazało się, że najbardziej wartościowy wynik wśród kobiet uzyskała Aleksandra Klejnowska, która zdobyła 246,42 pkt. Drugie miejsce zajęła Dominika Misterska (ŁKS Łódź) - 232,14, zaś trzecie Marta Wawak (Góral Żywiec) - 224,03. Wśród mężczyzn wygrał Robert Dołęga - 428,36 pkt, przed bratem Marcinem, który zdobył 425,54 oraz Mariuszem Rytkowskim - 425,31. W klasyfikacji klubowej mężczyzn zwyciężył Śląsk Wrocław - 170 pkt przed Okęciem Warszawa - 110 i WLKS Siedlce - 103 pkt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska