Medalowy kwartet

Tadeusz Wyspiański
Trzy tytuły i brązowy medal wywalczył kwartet opolan podczas IV mistrzostw Polski weteranów w biegach górskich.

Dystans biegu wynosił 8050 m, a przewyższenie aż 605 m. W kategorii kobiet bieg główny wygrała Irena Czuta-Pakosz z Technika Komorno (36 min). Było to już jej czwarte tegoroczne zwycięstwo w biegach górskich. Niedawno triumfowała w Czechach podczas trójmeczu Czechy - Słowacja - Polska w biegu na dystansie 6,5 km.
Wśród mężczyzn wygrał Henryk Szost z Korbielowa - 29.29, wyprzedzając Jarosława Gniewka z Centrum Dzięgielów - 29.41 oraz Piotra Uciechowskiego z ZPP PKP Opole - 30.15 (pierwsze miejsce w kat. 30 lat). - Jestem bardzo zadowolony z rosnącej formy i z tego, że pokonałem ubiegłorocznego najlepszego polskiego biegacza Jerzego Zawieruchę z Jastrzębia - powiedział Piotr Uciechowski. - Teraz "walczę" o sponsorów, którzy pomogliby w starcie w maratonie nowojorskim w listopadzie. Powoli gromadzę pieniądze, jednak sporo jeszcze brakuje. Myślę, że uzyskiwane wyniki pomogą mi jednak w przekonaniu sponsorów, że ich pieniądze nie pójdą na marne.

Doskonale spisał się także Marian Jakubowski z Bazaltu Gracze, wygrywając (31.09) rywalizację wśród 40-latków. Jakubowski wywalczył tytuł już po raz trzeci, ma też w dorobku srebrny i brązowy medale MŚ w biegach górskich. W kategorii do 50 lat Maria Ciesielska z Opola zdobyła brązowy medal.