Medycyna łączy ludzi

Ryszard Rudnik
Ryszard Rudnik
Zgoda ministra nauki na uruchomienie w Opolu wydziału lekarskiego to bez wątpienia ważny dzień dla Uniwersytetu, PMWSZ, dla miasta i dla regionu. Ale najważniejsze teraz jest wypełnienie tej zgody treścią.

Przed opolskim środowiskiem naukowym i medycznym gigantyczna praca a każdy jej dzień będzie nie lada wyzwaniem, organizacyjnym, mentalnym (z nadzieją na nasz kierunek patrzą młodzi lekarze z naukowymi ambicjami z Katowic i Wrocławia) i finansowym. Projekt powstania wydziału wstępnie zamknie się sumą dziesiątek milionów złotych. Jest nadzieja, że politycy, samorządowcy nie tylko będą grzać się w blasku tego sukcesu, nie ograniczą się do retoryki pełnej emfazy, która podczas uroczystości z udziałem wicepremiera Gowina osiągała momentami niezdobyte dotąd szczyty. Ale postarają się również wysupłać pieniądze, choć słowo „wysupłać” w kontekście potrzebnych sum brzmi dość nieadekwatnie.

Jeśli Projekt Medycyna się uda, nie tylko uniwersytet wyjdzie z tego wzmocniony, również opolska służba zdrowia, sam region a nawet środowisko polityczne i samorządowe. Mają przed sobą wielki cel , który łączy ponad podziałami, wymaga zgody, współpracy i porozumienia. A to u nas ostatnio rzadkość, więc tym bardziej warta kibicowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska