Meeting Point - nowe miejsce na Politechnice Opolskiej na spotkania studentów polsko- i anglojęzycznych WEIZ

na podst. mat pras.
Otwarcie Meeting Point na Politechnice Opolskiej. Archiwum PO
To nowe miejsce do spotkań studentów polsko- i anglojęzycznych tego wydziału Politechniki Opolskiej przygotowane przez samych zainteresowanych w ramach projektu.

- Meeting Point powstał w efekcie projektu realizowanego ze studentami Programu Erasmus+ w ramach zajęć z przedmiotu Project Management - wyjaśnia prodziekan ds. dydaktyki dr inż. Brygida Klemens, opiekun merytoryczny projektu. - W ramach zajęć studenci opracowali koncepcję zagospodarowania przestrzeni, zaproponowali podział na strefy, skonstruowali budżet i uczestniczyli w aranżacji pomieszczeń, a naszą rolą było pozyskanie funduszy i realizacja tych zamierzeń.

Pani prodziekan dodaje, że Meeting Point ma tętnić życiem, wielokulturowością i rozbrzmiewać językiem angielskim. - W realizację projektu zaangażowanych było wiele osób pracujących na Politechnice Opolskiej, za co chcielibyśmy im serdecznie podziękować - mówił podczas otwarcia dziekan wydziału dr hab. Janusz Wielki.

Równolegle, na zajęciach z Zarządzania projektami, studenci III roku Ekonomii dokonali diagnozy potrzeb młodszych kolegów i koleżanek w zakresie dostępu do informacji oraz działań integracyjnych na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Przeprowadzili badanie ankietowe ze studentami I roku studiów oraz wywiady pogłębione: ze studentami kształcącymi się w ramach Programu Erasmus+ oraz kształcącymi się na ścieżce anglojęzycznej na kierunku Management.

Dzięki tym badaniom zdiagnozowali obszary problemowe, a efektem ich pracy są m.in.:

  • - przewodniki dostarczające niezbędnych informacji o Wydziale Ekonomii i Zarządzania oraz mieście Opolu: jeden z nich, w języku polskim, dedykowany jest studentom polskojęzycznym rozpoczynającym studia na WEiZ, drugi, w języku angielskim, jest przewodnikiem dla studentów ścieżki anglojęzycznej oraz Programu Erasmus+;
  • - stworzenie biblioteczki anglojęzycznej Floating Library będącej elementem Meeting Point, w której rozwoju mogą uczestniczyć wszyscy studenci - książki można czytać na miejscu, zabrać do domu, przynieść w zamian inne;
  • - gra terenowa integrująca studentów z pierwszego roku studiów ze studentami ścieżki anglojęzycznej oraz Programu Erasmus+, która będzie wdrażana na początku nowego roku akademickiego.

- Część pomysłów studentów III Ekonomii będziemy rozwijać w kolejnych latach, gdyż w ramach tego projektu wygenerowaliśmy sporo ciekawych koncepcji na przyszłość. Dzięki temu, że przedmiot Zarządzanie projektami prowadzę zarówno ze studentami polskojęzycznymi, jak również anglojęzycznymi studiującymi u nas w ramach Programu Erasmus+, udało mi się połączyć te dwie grupy i stworzyć kompleksowy projekt - podkreśla dr inż. Brygida Klemens.

- Jednym z kluczowych działań, jakie podejmujemy na Wydziale Ekonomii i Zarządzania jest tworzenie przyjaznego klimatu do studiowania, a Meeting Point jest elementem tej strategii - uzupełnia prodziekan ds. współpracy i rozwoju, dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zmarzłem
A Rektor już za kratkami czy ciągle na wolności?
Dodaj ogłoszenie