Memoriał Huberta Wagnera. Do Bydgoszczy zjedzie siatkarska elita

msport.com.pl
Pierwszy mecz już dzisiaj (20.08). Brazylia powalczy z Czechami.
Pierwszy mecz już dzisiaj (20.08). Brazylia powalczy z Czechami. msport.com.pl
Brazylia, Polska i Bułgaria, czyli medaliści ostatnich MŚ, zagrają w memoriale Huberta Wagnera. Turniej rozpoczyna się już dziś. (20.08)

Program

Program

Piątek
Brazylia - Czechy (17.30), Polska - Bułgaria (20.15)
Sobota
Polska - Czechy (14.45), Brazylia - Bułgaria (16.45)
niedziela
Czechy - Bułgaria (12.30)
Polska - Brazylia (14.45)

Turniej, który do niedzieli rozgrywany będzie w Bydgoszczy, to jeden z ważnych elementów przygotowań do mistrzostw świata, które pod koniec września rozpoczną się we Włoszech.

Cztery lata temu w Japonii mistrzem została Brazylia, która w finale pokonała Polskę. Brąz wywalczyli Bułgarzy. Wszystkie te ekipy zagrają w Bydgoszczy. Stawkę uzupełni reprezentacja Czech, która od kilku dni trenuje w Polsce.

Dla trenera Daniela Castellaniego to czas zgrywania zespołu i szukania optymalnego ustawienia. Także okres walki dla kadrowiczów, bowiem z 19-osobowej kadry do Włoch pojedzie 14.

W szerokiej kadrze jest 6 siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Pewnie miejsce ma rozgrywający Paweł Zagumny. O nominację walczą: Jakub Jarosz, Patryk Czarnowski, Michał Ruciak, Sebastian Świderski i Piotr Gacek.