Miały być medale Obuwnika Prudnik i tak się stało

Karolina Farasiewicz zdobyła złoto indywidualnie i srebro w mikście.
Karolina Farasiewicz zdobyła złoto indywidualnie i srebro w mikście. Sławomir Jakubowski
Karolina Farasiewicz najlepszą łuczniczką w Polsce w kategorii młodzieżowej. Wraz z Kasperem Helbinem sięgnęła jeszcze po srebro.

Podczas halowych mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców prudniczanie z Obuwnika zdobyli łącznie cztery medale i potwierdzili miejsce w czołówce, które wywalczyli w zmaganiach seniorów.

Mistrzynią kraju do lat 23 została Karolina Farasiewicz, która już w eliminacjach miała najlepszy wynik i drugą zawodniczkę wyprzedziła o 13 punktów. Opolanka rundę finałową zdominowała i w czterech pojedynkach wygrywała po 6:0, w tym w półfinale z Renatą Drogosz i w walce o złoto z Antoniną Sułkowską.Drugi medal zawisł na szyi naszej łuczniczki po rywalizacji mikstów. W parze z Helbinem dotarli do finału, w którym nie sprostali parze Talentu Wrocław: Paweł Marzec - Anna Huk.

Na najwyższym stopniu podium stanęła też drużyna męska w składzie: Helbin, Dominik Makowski, Wojciech Kocik i Rafał Jaślar. Po wygranym półfinale z Talentem, w walce o złoto zwyciężyli 6-2 ekipę Marymontu Warszawa. Tym samym Helbin zdobył swój drugi medal, a aby tradycji stało się zadość dwa razy na podium stał też Makowski.

To on, a nie Helbin, najlepiej spisał się w strzelaniach indywidualnych, choć miał dopiero 15. wynik kwalifikacji (6. Helbin). Makowski w drugiej rundzie po zaciętej walce wyeliminował drugiego w kwalifikacjach Ludwika Pietrusińskiego (6-5), a w ćwierćfinale pokonał 6-4 Tomasza Stasika. W półfinale nie dał rady Jakubowi Banaszakowi i sięgnął ostatecznie po brąz. Tymczasem Helbin nieoczekiwanie przegrał już w 1 rundzie i zajął 20. lokatę. 26. był W. Kocik, a 27. Jaślar.

O medal nie postarali się juniorzy choć było blisko. Mikst Kacper Baurowicz - Dominika Koszańska po ćwierćfinałowej porażce z duetem Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, zajął 5. lokatę, natomiast drużyna (Baurowicz, Damian Suchiński oraz Jędrzej Hoffman) na tym samym etapie nie dali rady faworytom i najlepszym w kwalifikacjach zawodnikom Łucznika Żywiec. Opolanie zajęli 6. miejsce. Indywidualnie w finałach Koszańska była 17., Baurowicz zajął 22. lokatę, 31. Karolina Pączek.