Miami Open. Pewne zwycięstwo Magdy Linette i awans do trzeciej rundy

OPRAC.:
Jacek Kmiecik
@wta/Twitter
Magda Linette pokonała rosyjską tenisistkę Jewgieniję Rodinę 6:3, 6:4 i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Miami (pula nagród 8,8 mln dolarów). Kolejną rywalką Polki będzie zwyciężczyni pojedynku Włoszki Camili Giorgi z Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Linette w poniedziałek zameldowała się na najwyższym w karierze 19. miejscu w światowym rankingu, ale po życiowym sukcesie, jakim był półfinał Australian Open, spuściła z tonu i w dwóch ostatnich imprezach odpadła po pierwszej rundzie.

Linette przełamała złą passę i awansowała do trzeciej rundy

Teraz na początek miała tak zwany wolny los, a w drugiej rundzie przełamała złą passę i pierwszy raz od 2016 roku zagra o 1/8 finału Miami Open.

Spotkanie z 34-letnią Rodiną, która niedawno wznowiła karierę po dłuższej przerwie i plasuje się na 369. pozycji w świecie, rozpoczęło się po myśli poznanianki. Szybko objęła prowadzenie 4:0, a seta wygrała 6:3 po 41 minutach gry.

Druga partia była bardziej wyrównana, a dobrze serwująca Polka musiała "gonić" wynik od stanu 1:3, ale wyszła na 5:3 i kolejną okazję przy własnym podaniu wykorzystała, aby zakończyć spotkanie po 86 minutach rywalizacji.

Poznanianka zaliczyła 10 asów serwisowych, dwa podwójne błędy i cztery przełamania z ośmiu. Rodina nie miała żadnego asa, popełniła dwa podwójne błędy i wykorzystała dwa z pięciu break pointów.

Trzecie zwycięstwo Linette nad o trzy lata starszą Rodiną

Był to trzeci pojedynek i trzecie zwycięstwo 31-letniej Linette nad trzy lata starszą rywalką. W 2018 roku pokonała ją w imprezach WTA w Bogocie i Tiancin.

W środę z powodu kłopotów zdrowotnych z turnieju wycofała się najlepsza w nim przed rokiem Iga Świątek.