Michał Rachwalik postarał się o niespodziankę

W Gliwicach odbywał się kolejny turniej „Gwiazdka ze Szpadą”. W kategorii juniorów młodszych wygrał Michał Rachwalik.

Szpadzista Startu Opole triumfował w najstarszej grupie wiekowej swojej kategorii, a turniej od początku układał się po jego myśli. W walkach grupowych wygrał pięciokrotnie i raz przegrał jednym trafieniem 4:5. To była jedyna porażka, gdyż w walkach pucharowych już nie mógł sobie na nią pozwolić, gdyż oznaczała ona odpadnięcie z dalszej rywalizacji.

W drugiej fazie zmagań Rachwalik kolejno triumfował nad: Michałem Wesołowskim (Piast Gliwice) 15:7, Tomaszem Kałuzińskim (Olimp Lubin) 15:5, Bartłomiejem Musiolikiem (Trójka Radlin) 15:6, Bartłomiejem Szurlejem (Kolejarz Wrocław) 15:11. W finale rozgromił z kolei 15:3 Macieja Białasa (RMKS Rybnik).

W młodszych kategoriach wiekowych rywalizowali inni szpadziści z Opola. Wśród dzieci Jeremi Sławek zajął 16. miejsce, a Piotr Jastrzębski był 56. (na 83 startujących). W kategorii młodzików Dariusz Konieczny został natomiast sklasyfikowany na 37. pozycji wśród 57 uczestników.

W Gliwicach na planszach zaprezentowały się także dziewczęta. Opolanki rewelacyjnie wypadły w walkach grupowych. Komplety po sześć zwycięstw odniosły Zuzanna Zarek i Oliwia Jaworska, w pięciu pojedynkach triumfowała Sonia Rup, a w dwóch górą była Patrycja Pelon (kat. do 11 lat). Potem walczyły jednak ze zmiennym szczęściem. Pelon w drugiej rundzie, a Zarek w pierwszej przegrały jednym trafieniem 7:8 (28. i 33. miejsce)

Do trzeciej rundy awansowały Jaworska i Rup i w tej fazie zawodów zakończyły walki, zajmując ostatecznie miejsca 10 i 12. Z kolei 13-letnia Karolina Majewska zakończyła występy na 68. miejscu.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.